Gdańska najpiękniejszą ulicą w Tczewie?

  • 18.11.2020, 09:05
  • Redakcja
Gdańska najpiękniejszą ulicą w Tczewie? fot. Marcin Burclaw

Podziel się:

Oceń:

Oficjalnie zakończyła się trwająca od 2016 roku przebudowa ulicy Gdańskiej. Zdaniem władz miasta, gdy na wiosnę pojawią się tam jeszcze kwiaty w zawieszonych na latarniach donicach, może to być najładniejsza ulica w Tczewie.

16 listopada odbiory techniczne formalnie zakończyły remont ulicy Gdańskiej.

 

Przebudowa  Gdańskiej rozpoczęła się w 2016 r., a rozłożona była na cztery etapy, co było niezbędne nie tylko ze względów finansowych, ale organizacji ruchu. Nie obyło się bez problemów wynikających m.in. z niezinwentaryzowanego uzbrojenia podziemnego.  Przedsięwzięcie kosztowało łącznie prawie 25 mln zł i było największym zadaniem drogowym Tczewa ostatnich lat.

Wszystkie cztery etapy były częścią projektu dotyczącego rozbudowy węzła transportowego wraz z trasami rowerowymi. Były one dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Łącznie wsparcie unijne sięga ok. 8,2 mln zł.

- wrotatczewa.pl

 

Ostatni element inwestycji, czyli montaż oświetlenia wykonano w październiku. Na wiosnę planowane są ostatnie prace porządkowe, w tym nasadzenia kwiatów, na co przeznaczono 200 tys. zł z budżetu miasta. Mówi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W listopadzie mieszkańcy doczekali się również otwarcia dwupoziomowego parkingu przy ul. Gdańskiej (pisaliśmy o tym także TUTAJ). Czy jest to rozwiązanie problemów z parkowaniem w Tczewie? Zdaniem prezydenta Pobłockiego, to się okaże, gdy skończy się pandemia, a tym samym da wielu mieszkańców czas pracy zdalnej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że także ta inwestycja była realizowana z wykorzystaniem środków unijnych.


Więcej na temat ulicy Gdańskiej można zobaczyć w programie "Pytania do Prezydenta" telewizji Tetka:

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe