Szpitale Tczewskie bez finansowego wsparcia od wojewody

  • 18.11.2020, 12:46
  • Redakcja / Tv Tetka
Szpitale Tczewskie bez finansowego wsparcia od wojewody fot. Szpitale Tczewskie S.A.

Podziel się:

Oceń:

Od kilku tygodni Szpitale Tczewskie zajmują się wyłącznie pacjentami chorującymi na COVID-19. Prezes lecznicy szacuje, że straty spowodowane przekształceniem w placówkę jednoimienną mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. Pomorski Urząd Wojewódzki dotąd nie wsparł finansowo placówki. Jest z kolei szansa na to, że dodatkowe środki popłyną od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Decyzją Ministra Zdrowia i wojewody pomorskiego, Szpitale Tczewskie funkcjonują jako jednostka jednoimienna. Zmiany dotyczą niemal wszystkich oddziałów z wyjątkiem hospicjum. O tym, że placówka straci finansowo na tym przekształceniu, prezes Maciej Bieliński mówił już wcześniej (wypowiedź znajdziecie w TYM artykule). 

Z pytaniem, dlaczego wojewoda dotąd nie wsparł finansowo Szpitali Tczewskich, Telewizja Tetka zwróciła się do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. W uzyskanej odpowiedzi czytamy, że do urzędu nie wpłynął żaden wniosek od tczewskiego szpitala dotyczący przyznania środków finansowych na zakup sprzętu medycznego w związku z przekształceniem na tzw. szpital II poziomu.

 

Do Wydziału Finansów i Budżetu Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku nie wpłynął od Szpitali Tczewskich S.A. żaden wniosek dotyczący przyznania środków finansowych na zakup sprzętu medycznego w związku z przekształceniem szpitala na tzw. szpital II poziomu covidowego, który zajmuje się przede wszystkim leczeniem osób zakażonych koronawirusem.

- biuro prasowe Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego

 

Przypomnijmy, że wojewoda pomorski chciał, aby rehabilitacja mieszcząca się przy ul. 1-go Maja także została zamieniona w oddział covidowy. Plan ten został już wprowadzony w życie, jednak prezes placówki odwołał się od tej decyzji. Jest to spowodowane tym, że budynek przy ul. 1go Maja nie dysponuje instalacją tlenową, która jest kluczowa podczas leczenia pacjentów z koronawirusem.

W oświadczeniu Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego napisano, że odwołanie Szpitali Tczewskich w celu dalszego rozpatrzenia zostało skierowane do drugiej instancji, czyli do Ministra Zdrowia. Jednocześnie wojewoda skierował do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wniosek o przyznanie środków w wysokości 350 tys. zł na potrzeby utworzenia instalacji tlenowej dla szpitala w Tczewie.

 

Odwołanie Szpitali Tczewskich w celu dalszego rozpatrzenia zostało skierowane do drugiej instancji, czyli do Ministra Zdrowia. Jednocześnie wojewoda skierował do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wniosek o przyznanie środków w wysokości 350 tys. zł na potrzeby utworzenia instalacji tlenowej dla szpitala w Tczewie.

- biuro prasowe Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Więcej na ten temat w materiale Bartosza Listewnika w telewizji Tetka.

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe