czwartek, 18 kwietnia 2024 02:15

Sportowy weekend [21-23 listopada]: Samborzanki przegrywają w rzutach karnych z SMS I Płock, Decka uległa Politechnice Opolskiej

To nie był udany weekend dla pierwszoligowych drużyn z naszego powiatu. Piłkarki ręczne Sambora Tczew, po zaciętym meczu zakończonym remisem 35:35, przegrały w serii rzutów karnych 1:3 z płockim SMS-em. Z kolei koszykarze Decki Pelplin ulegli Weegree AZS Politechnice Opolskiej 80:97.

Autor: fot. Pixabay

PIŁKA RĘCZNA

W pierwszej lidze kobiet zawodniczki SPR Sambor Tczew przegrały w sobotę 21 listopada po zaciętym meczu i rzutach karnych z pierwszą drużyną SMS ZPRP Płock. Mecz, tak jak kilka poprzednich, odbył się bez udziału publiczności. Niepokonany w tym sezonie Sambor przystępował do meczu w roli lidera, SMS miał na koncie zwycięstwo z zaliczanym do czołówki pierwszej ligi KS Kościerzyna, ale rozegrał mniej meczów z powodu epidemii.

Do przerwy to tczewianki prowadziły we własnej hali 22:18. W drugiej części spotkania mecz zrobił się bardzo zacięty. W ciągu ośmiu minut czerwone kartki ujrzały trzy czołowe zawodniczki tczewskiego zespołu, kolejno - Agnieszka Siekańska, Katarzyna Zduniak i Sylwia Neitsch. Tczewianki półtorej minuty przed końcem przegrywały 33:35, ale zdołały wyrównać do stanu po 35 i doprowadzić do rzutów karnych. W nich lepszy okazał się zespół gości wygrywając 3:1. SMS zdobył w tym spotkaniu dwa, a Sambor jeden punkt.

KOSZYKÓWKA

W sobotę 21 listopada w ramach Suzuki pierwszej ligi koszykówki mężczyzn zawodnicy Decki Pelplin przegrali we własnej hali z AZS-em Politechniką Opolską 80:97. Po wyrównanej pierwszej kwarcie zakończonej wynikiem 21:23, goście odskoczyli i do przerwy prowadzili już 51:31. W następnej kolejce, również w Pelplinie, Decka podejmie Dziki Warszawa. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00 i będzie transmitowany online.