NIE dla zamknięcia bibliotek! Apel o otwarcie instytucji [ROZMOWA]

  • 23.11.2020, 11:17
  • Redakcja
NIE dla zamknięcia bibliotek! Apel o otwarcie instytucji [ROZMOWA] fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na sobotniej (21 listopada) konferencji prasowej o dalszym zamknięciu instytucji kultury. Nowe rozporządzenie dotyczy także bibliotek, które są zamknięte dla czytelników od ponad dwóch tygodni. Sprzeciwiają się temu bibliotekarze.

Stowarzyszenie Labib alarmuje do czytelników i bibliotekarzy o zgłaszanie uwag do projektu rozporządzenia, które spowoduje, że biblioteki nadal będą zamknięte, co najmniej do 27 grudnia. Pracownicy tych instytucji tłumaczą, że skoro otwarte są sklepy i księgarnie, brak jest merytorycznych argumentów przeciwko otwarciu książnic. Jako główne argumenty sugerujące otwarcie tych instytucji, bibliotekarze podają reżim sanitarny, do którego stosowali się już na początku epidemii. O tym jak wygląda to w bibliotekach w naszym regionie mówi Damian Domański, dyrektor Biblioteki w Morzeszczynie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Utrzymujący się reżim sanitarny w tych instytucjach to nie jedyny argument, który podają czytelnicy i pracownicy bibliotek: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Stowarzyszenie Labib w swoim wydarzeniu "NIE dla zamknięcia bibliotek", jakie zamieszczono w mediach społecznościowych wyjaśnia, że aby wesprzeć akcję należy wysłać swoje uwagi dotyczące rozporządzenia na skrzynkę mailową kancelarii premiera

 

Domagamy się otwarcia bibliotek! Oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego, zza pleksi, w maseczkach i rękawiczkach, ale pozwólcie nam wypożyczać książki! Chociaż tyle możemy zrobić dla naszych Czytelników. Co możemy zrobić? Projekty rozporządzeń poddawane są konsultacji W TEJ CHWILI! Uwagi można zgłaszać na adres [email protected] do poniedziałku 23 listopada do g. 20:00 w temacie majla wpisując [ETAP ODPOWIEDZIALNOŚCI].

 

Do tej akcji dołącza także morzeszczyńska książnica:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt rozporządzenia jest dostępny TUTAJ.

Gminna Biblioteka Publiczna w Morzeszczynie trzymając się aktualnych obostrzeń pozostaje zamknięta dla czytelników, ale kontynuuje akcję dostarczania książek prosto pod dom czytelnika. 

fot. FB

Wraz z książkami czytelnicy otrzymują maseczki przygotowane przez Stowarzyszenie DRABKA z Morzeszczyna: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe