Powiat tczewski: Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla osób powyżej 65 roku życia

  • 24.11.2020, 09:05
  • Redakcja
Powiat tczewski: Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla osób powyżej 65 roku życia fot. www.szpitalepomorskie.eu

Podziel się:

Oceń:

W 18 pomorskich powiatach ruszył program szczepień dla seniorów.

Osoby powyżej  65 roku życia które znajdują się w tzw. grupie ryzyka, otrzymają możliwość bezpłatnego szczepienia ochronnego przeciwko pneumokokom. Skorzystać z niego będą mogły osoby, które mają przewlekłe choroby, np. układu oddechowego. 

Pacjent zgłaszający się na szczepienie, będzie zobowiązany do przedstawienia dokumentu tożsamości potwierdzającego miejsce zameldowania oraz zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego przynależność do grupy ryzyka lub inną dokumentację, na podstawie której będzie można to udowodnić. Zaświadczenie lekarskie nie będzie wymagane, jeśli z dokumentacji medycznej posiadanej przez podmiot wykonujący szczepienie, będzie wynikać przynależność pacjenta do grupy ryzyka. W ramach realizacji programu istotna jest także edukacja pacjenta, więc każda zaszczepiona osoba otrzyma materiały informacyjne.

W powiecie tczewskim seniorzy mogą się zaszczepić w następujących placówkach:

 

  • ul. Wojska Polskiego 5A, 83-110 Tczew, nr tel. 58 501 01 01, 00
  • ul. Dworcowa 7, 83-130 Pelplin, nr tel. 58 536 40 00
  • Al. Wincentego Witosa 10, 83-140 Gniew, nr tel. 58 535 22 38

Pełna lista miejsc, w których można się zaszczepić, znajduje się na stronie www.szpitalepomorskie.eu/pneumokoki.

Szczepienia zaplanowano dla 2 791 seniorów. Samorząd Województwa Pomorskiego wydał ponad 507 tys. zł na ten cel. 


Przypomnijmy, że penumokoki to rodzaj bakterii, który może powodować wiele chorób. Część z nich wywołana jest głównie przez pneumokoki, z kolei inne mogą być konsekwencją działania różnego typu bakterii, wirusów bądź grzybów. Zakażenia wywołane przez pneumokoki można podzielić na nieinwazyjne, jak: zapalenie zatok, zapalenie migdałków, zapalenie ucha środkowego oraz inwazyjne, np. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsa.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe