Uwaga! Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod PKO Bank Polski

  • 24.11.2020, 10:35
  • Redakcja
Uwaga! Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod PKO Bank Polski fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa ostrzegają przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które nakłaniają odbiorców do pobrania archiwum ze złośliwym oprogramowaniem z dysku OneDrive. Tym razem, cyberprzestępcy przysyłają niewyraźne zdjęcia faktur lub innych dokumentów, podszywając się m.in pod PKO Bank Polski.

Niedawno informowaliśmy, że oszuści podszywają się pod usługę płatności za towar serwisu OLX Polska. Obecnie, jak informuje CERT Polska, przestępcy wysyłają fałszywe wiadomości e-mail, które nakłaniają do pobrania archiwum ze złośliwym oprogramowaniem z dysku OneDrive. Do wirtualnej korespondencji dołączane są niewyraźne zdjęcia faktur lub innych dokumentów, a przestępcy podszywają się m.in pod PKO Bank Polski. Oto przykład takiej wiadomości:

fot. CERT Polska

 

Cyberprzestępcy przysyłają również emaile w języku angielskim:

fot. CERT Polska

 

Uruchomienie pobranego pliku spowoduje instalację wirusa Trojan, który wykrada dane z komputera ofiary, takie jak hasła do stron zapisane w przeglądarce internetowej. Eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa zalecają aby zachować czujność i szczególną ostrożność, zwłaszcza wobec wiadomości od adresatów, których nie znamy albo o usługach, których nie posiadamy.

Warto przypomnieć, że wszystkie podejrzane e-maile można zgłosić TUTAJ.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe