Remont wiaduktu na Mostowej coraz bliżej - w 2021 roku w Tczewie prowadzone będą kolejne inwestycje drogowe

  • 25.11.2020, 10:50
  • Redakcja / Tv Tetka
Remont wiaduktu na Mostowej coraz bliżej - w 2021 roku w Tczewie prowadzone będą kolejne inwestycje drogowe fot. FB Mirosław Pobłocki - Prezydent miasta Tczewa Wizualizacja projektowa przebudowy wiaduktu na Mostowej

Podziel się:

Oceń:

Władze miasta zapowiadają, że najprawdopodobniej na początku 2021 roku ruszy kompletna przebudowa wiaduktu nad torami w rejonie ul. Mostowej. Prace projektowe zbliżają się do końca, a w najbliższych dniach miasto wystąpi o pozwolenie na budowę. Inwestycja ta spowoduje kolejne utrudnienia dla kierowców, jednak jest niezbędna ze względu na zły stan techniczny obiektu. W planach jest też poprowadzenie ścieżki rowerowej łączącej Wiślaną Trasę Rowerową z dworcem kolejowym.

W 2020 zakończyło się kilka dużych inwestycji drogowych na terenie Tczewa. Oddano ostatni etap ulicy Gdańskiej oraz parking na węźle komunikacyjnym. W grudniu ma zakończyć się remont wiaduktu nad Kanałem Młyńskim i ulicy Łąkowej. Władze miasta zapowiadają kolejną inwestycję drogową, która może być uciążliwa dla zmotoryzowanych mieszkańców, ale jest niezbędna ze względów bezpieczeństwa. Chodzi o remont, a w zasadzie wyburzenie i budowę nowego wiaduktu na ulicy Mostowej nad torami kolejowymi, w pobliżu ul. Nowy Rynek. Obecnie, z uwagi na zły stan techniczny obiektu, obowiązują w tym miejscu ograniczenia ruchu. Dokumentacja projektowa znalazła się w końcowej fazie realizacji i w najbliższych dniach zostaną złożone wnioski o pozwolenia na budowę. Mówi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Według szacunków sam nowy wiadukt to koszt około 12 milionów złotych, kolejnych kilka milionów zostanie wydanych m.in. na remont ul. Nowy Rynek. Niewykluczone, że inwestycja zostanie podzielona na etapy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miasto wystąpiło o dofinansowanie przebudowy ze środków unijnych, jednak na koniec listopada nie ma jeszcze odpowiedzi w tej sprawie. W projekcie wiaduktu przewidziano też ścieżkę rowerową, która połączy węzeł komunikacyjny z Wiślaną Trasą Rowerową

loadingŁaduję odtwarzacz...

Temat zbliżającego się remontu był poruszany w programie "Pytania do Prezydenta" w Telewizji TeTka:

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe