Policjanci prowadzą wzmożone kontrole prędkości na terenie całego województwa

  • 26.11.2020, 09:00
  • Redakcja / KPP Tczew
Policjanci prowadzą wzmożone kontrole prędkości na terenie całego województwa fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Nadmierna prędkość nieustannie jest główną przyczyną tragedii na drogach. W związku z tym, w czwartek 26 listopada, pomorscy policjanci przeprowadzą wzmożone kontrole prędkości.

W czwartek, 26 listopada na drogach naszego województwa, pojawi się większa ilość funkcjonariuszy ruchu drogowego niż zazwyczaj. Będą oni wyposażeni w mierniki prędkości. Celem wzmożonych kontroli jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenie niesie za sobą zbyt szybka jazda. O szczegółach, mówi aspirant sztabowy Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W działaniach  wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED.  Przypominamy, że mogą oni przekraczać granice powiatów i często są dyslokowani do innych miast. Mundurowi zastosują także taktykę kaskadowego pomiaru prędkości. Poza tym, pojazdy nieoznakowane i wyposażone w wideorejestrator, będą poruszały się w rejonie patrolu stacjonarnego w sposób wahadłowy.

~ Dawid Krajewski, KPP Tczew

 

Warto nadmienić, że w zeszłym roku na polskich drogach z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu, doszło do 6298 wypadków w których zginęło 770 osób. Stanowi to 34,6% wszystkich wypadków śmiertelnych.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe