Poszukiwacze skarbów prosto z Tczewa. Poznajcie Klub Odkrywców Pomorza

  • 26.04.2017, 14:47 (aktualizacja 27.04.2017, 08:06)
  • Aleksandra Kęprowska, Radio Tczew
Poszukiwacze skarbów prosto z Tczewa. Poznajcie Klub Odkrywców Pomorza

Podziel się:

Oceń:

W Tczewie powstało nowe stowarzyszenie - Klub Odkrywców Pomorza. KOP będzie promować poszukiwania detektorem metali z poszanowaniem litery prawa oraz przy współpracy z archeologami i Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Mówi archeolog, wiceprezes stowarzyszenia Bartosz Świątkowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy także o to, kto wchodzi w skład stowarzyszenia i czy jest otwarte na nowe osoby.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Kęprowska, Radio Tczew

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
to musi być w muzeum
to musi być w muzeum 27.04.2017, 08:30
Tczewski Indjana Dżons. W poszukiwaniu legendarnej kryształowej odznaki I Sekretarza KP PZPR w Tczewie trafia do niebezpiecznej kamienicy i musi stawić czoła groźnym lujom i dykciarzom.
robimy film
robimy film 27.04.2017, 11:43
Indi dzielnie walczy, ale traci siły i po ciosie w głowę zadanym butelką po alpadze także przytomność. Z opresji ratuje go piękna i śniada koleżanka, która wskakuje przez okno i dobrym lewym prostym łamie nos największemu z oprychów, który pada na glebę. Pozostali padają po półobrotowych kopnięciach. Jeden z oprychów przyciśnięty kowbojskim butem koleżanki Indiego wyznaje, że taki kryształ leży za piecem kaflowym. Zabytek trafia do tczewskiego muzeum, które odtąd cieszy się dużą popularnością.
C.D.N.
C.D.N. 27.04.2017, 15:32
W kolejnym odcinku ultrakatolickie władze planują zniszczyć kryształ, a na miejsce jego ekspozycji wystawić skórzane trzewiki JP2, które stąpały po tej ziemi. W tym celu wysyłają do muzeum konwój, który ma zabrać kryształ. Te poczynania krzyżuje im emerytowany oficer UB, który w noc poprzedzającą wywózkę wykrada kryształ z ekspozycji.

Pozostałe