Biblioteka przy Dąbrowskiego będzie wyremontowana. Co znajdzie się w nowej przestrzeni?

  • 30.11.2020, 10:51
  • Redakcja
Biblioteka przy Dąbrowskiego będzie wyremontowana. Co znajdzie się w nowej… fot. Mirosław Pobłocki /FB

Podziel się:

Oceń:

Rozpoczyna się remont głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6. To kolejne zadanie, które Gmina Miejska Tczew ma zrealizować dzięki środkom z Unii Europejskiej. Gruntowna przebudowa biblioteki ma się zakończyć jesienią przyszłego roku.

Jak czytamy w mediach społecznościowych prezydenta Tczewa, Mirosława Pobłockiego:

 

W ramach przeprowadzonych prac wyczyszczona zostanie elewacja, wymieniony dach, okna i drzwi. Wewnątrz urządzone zostaną nowe sale spotkań warsztatowych i integracyjnych, duża sala konferencyjna (z ruchomą ścianą), mediateka (do odsłuchiwania zbiorów audio, płyt). Zbudowana zostanie winda zewnętrzna dla osób niepełnosprawnych, a na poddaszu będą sale wystawiennicze.

 

O szczegółach inwestycji opowiada Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tymczasem, w rozporządzeniu z 26 listopada rząd zamieścił zapis o zgodzie na udostępnianie zbiorów przez biblioteki pod warunkiem zapewnienia, że w budynku może jednocześnie przebywać nie więcej niż 1 osoba na 15 m2. Przed wejściami do tych instytucji znajdujemy informacje o limicie osób oraz o środkach jakie są podejmowane aby utrzymać reżim sanitarny. O gotowość do przyjmowania czytelników po blisko trzytygodniowym zamknięciu książnic zapytaliśmy dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O szczegółach dotyczących funkcjonowania wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przeczytacie TUTAJ.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe