O komunikacji międzykulturowej - bezpłatne szkolenia dla pracowników urzędów i organizacji pozarządowych

 • 01.12.2020, 07:00
 • Aleksandra Kęprowska
O komunikacji międzykulturowej - bezpłatne szkolenia dla pracowników urzędów i organizacji pozarządowych fot. Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek

Podziel się:

Oceń:

Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek organizuje warsztaty online dla pracowników instytucji, organizacji pozarządowych i sektora usług publicznych.

 

AKTUALIZACJA 

Wszystkie miejsca na szkolenie z komunikacji międzykulturowej już zostały zajęte. Kolejne warsztaty organizowane przez Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek będą się odbywać w przyszłym roku. 

 

Pracujesz w instytucji, organizacji pozarządowej lub sektorze usług publicznych? Obserwujesz rosnącą skalę migracji w naszym kraju i potrzebujesz nowych umiejętności? Zapraszamy na warsztat ONLINE z kompetencji komunikacji międzykulturowej. Szkolenie [..] wspiera w kontaktach z osobami z innych kultur. Ułatwia wychodzenie ze stereotypów i uprzedzeń, korzystania z narzędzi przezwyciężania barier kulturowych.

- Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek

 

Szkolenia mają na celu przygotowanie do pracy i funkcjonowania w środowisku wielokulturowym. O szczegółach mówi Emilia Garska, koordynatorka projektu “Otwarte Pomorze - Integracja w działaniu”:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do kogo skierowane są szkolenia? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedno szkolenie to dwa spotkania online, po 4 godziny w prze przedpołudniowej. Odbywać się one będą do połowy grudnia. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: [email protected]. Szkolenia finansowane są ze środków Samorządu Województwa, w ramach projektu "Zapraszamy. Partnerzy na rzecz integracji"

Pełen harmonogram szkoleń: 

 • 26 i 27 listopada, godz. 10.00-14.00
 • 26 i 27 listopada, godz. 11.00 - 15.00
 • 30 listopada i 1 grudnia, godz. 10.00 –14.00
 • 1 i 2 grudnia, godz.11.00 - 15.00
 • 3 i 4 grudnia, godz. 11.00 - 15.00
 • 2 i 4 grudnia, godz. 9.00 - 13.00
 • 7 i 8 grudnia, godz. 10.00 -14.00
 • 8 i 9 grudnia, godz. 11.00 - 15.00
 • 9 i 10 grudnia, godz. 10.00 –14.00
 • 14 i 15 grudnia, godz. 10.00 - 14.00

 

Od prawie roku także w Tczewie osoby przybywające do naszego miasta z zagranicy, mogą uzyskać pomoc. Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ. Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek łącznie prowadzi cztery punkty informacyjne - w Gdańsku, Kwidzynie, Pruszczu Gdańskim i Tczewie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Od 2012 roku wspieramy nowych mieszkańców Trójmiasta w zrozumieniu polskich procedur dotyczących legalizacji pracy i pobytu, doradzamy jak szukać pracy i jak zatrudniać obcokrajowców, prowadzimy pro bono sprawy osób doświadczających dyskryminacji, uczymy języka polskiego, organizujemy wydarzenia integracyjne. Nasze konsultacje są bezpłatne. Obsługujemy w językach: polskim, rosyjskim i angielskim.

Misją Centrum jest tworzenie miasta w którym każdy, bez względu na kraj pochodzenia czuje się bezpiecznie i może rozwijać swój potencjał.

- Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek

 

 

fot. Migrant Info Point Tczew/FB

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe