Czy tczewska policja doczeka się nowej siedziby?

  • 01.12.2020, 09:46
  • Redakcja / Tv Tetka
Czy tczewska policja doczeka się nowej siedziby? fot. Telewizja Tetka

Podziel się:

Oceń:

Stan budynku Komendy Powiatowej Policji w Tczewie przy ul. Kasprowicza pozostawia wiele do życzenia i od lat wymaga gruntownego remontu. Takiego zdania są m.in. lokalne władze samorządowe. Trwają ustalenia w sprawie budowy nowego obiektu.

Starostwo Powiatowe w Tczewie stara się pozyskać środki na remont budynku Komendy Powiatowej Policji mieszczącej się przy ul. Kasprowicza. W tym celu władze powiatu wysłały pismo do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z apelem o nową siedzibę. Powiat deklaruje, że stworzy projekt i koncepcję nowego obiektu. O szczegółach mówi starosta tczewski, Mirosław Augustyn:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wysłaliśmy pismo do Komendanta Wojewódzkiego Policji z taką prośbą, czy apelem, o budowę nowej komendy policji. Deklarowaliśmy że opracujemy projekt budowy, koncepcję, we współpracy z pozostałymi samorządami z powiatu tczewskiego. Czekamy w tej chwili na odpowiedź Pana Komendanta. Myślę, że będzie ona pozytywna.

- starosta tczewski, Mirosław Augustyn

 

Aby nowy budynek mógł powstać najprawdopodobniej trzeba będzie uregulować wcześniej kwestię własności nieruchomości położonej przy ulicy Kasprowicza. Obecnie mieści się tam parking:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Parkingi, które są przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji są własnością w 50 procentach Skarbu Państwa, natomiast drugie 50 procent to właściciel prywatny. Musielibyśmy mieć jakąkolwiek wiedzę od pana Komendanta co dalej z tym terenem, bo bez tego terenu też na pewno budowa nowej komendy, nowego budynku będzie utrudniona.

 

Podczas ewentualnego remontu tczewska komenda mogłaby czasowo funkcjonować w pomieszczeniach po dawnym Domu Dziecka na ul. Wojska Polskiego lub w budynku po Sądzie Rejonowym na ulicy Kołłątaja. Temat inwestycji był poruszany w programie "Pytania do Starosty" w Telewizji TeTka:

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe