Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 224 zostanie dokończona w ciągu 2 lat

  • 06.12.2020, 12:30
  • Redakcja / Tv TeTka
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 224 zostanie dokończona w ciągu 2 lat fot. Telewizja Tetka

Podziel się:

Oceń:

Wraca temat przebudowy drogi wojewódzkiej nr 224. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zapowiada dokończenie inwestycji rozpoczętej przez przedsiębiorstwo Trakcja. Prace rozpoczną się na dwukilometrowym odcinku w rejonie Godziszewa.

W listopadzie Dyrekcja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zapowiedziała, że w ciągu dwóch następnych lat zostanie całkowicie dokończona przebudowa ponad 9 kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 224 od Godziszewa do węzła z autostradą A1 w Stanisławiu.

Budowa tego odcinka formalnie trwa od kilka lat. W 2016 roku remont rozpoczęła firma Trakcja. Wykonawca sporządził projekt zadania i wyremontował jedynie niewielki odcinek drogi. Firma negocjowała przedłużenie terminu realizacji, ostatecznie Zarząd Dróg zerwał umowę. Strony zawarły ugodę przedsądową. Następnie ZDW podzielił zadanie na trzy etapy, żeby inwestycja otrzymała dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. O powrocie do prac przy przebudowie drogi nr 224 mówi dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorz Stachowiak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W styczniu 2020 roku ogłoszono przetarg na pierwszy etap. Wpłynęło osiem ofert a teoretycznie najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Trakcja. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. Dopiero po blisko roku można było wyłonić wykonawcę innego niż ten dotychczasowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone kolejne przetargi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor ZDW dodał, że pozostałe dwa etapy odcinka drogi uda się zrealizować równolegle, a więc zmieścić w terminie do maja 2022 roku. Warunkiem jest jednak przeprowadzenie planowanych w grudniu przetargów.

Redakcja / Tv TeTka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe