W Tczewie pojawiły się ogromne serca na nakrętki

  • 08.12.2020, 08:20
  • Redakcja
W Tczewie pojawiły się ogromne serca na nakrętki fot. Urząd Miejski w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Pojemniki na plastikowe nakrętki stanęły w kilku miejcach w Tczewie. Można do nich wrzucać plastik pozostały m.in. z butelek po napojach.

Specjalne pojemniki pojawiły się w Tczewie przed Urzędem Miejskim, na Czyżykowie oraz na Suchostrzygach. Wielkie serca mają służyć do zbierania nakrętek, które następnie zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Ideą całej zbiórki jest długofalowa pomoc osobom niepełnosprawnym, a nakrętki mogą wrzucać wszyscy mieszkańcy miasta. Do tej pory w Tczewie funkcjonowały jedynie zbiórki szkolne i konkursy, w tym m.in. "Zakręcone-odkręcone". W ubiegłym roku dzieci ze szkół i przedszkoli w naszym mieście zebrały łącznie 5 milionów nakrętek, co stanowiło 14 ton. Plastik trafił następnie do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych, a szkoły w zamian otrzymały środki na zakup pomocy dydaktycznych. Wspomniane już pojemniki mają na celu uzupełnienie również tego typu szkolnych zbiórek. 

 

Zbieranie nakrętek do ogólnodostępnych pojemników uzupełni te szkolne zbiórki. Mieszkańcy, którzy nie mają dzieci w wieku szkolnym czy przedszkolnym sygnalizowali, że chętnie przeznaczyliby nakrętki ze swojego gospodarstwa domowego na jakiś szczytny cel. Kiedy więc pojemniki się napełnią, nakrętki zostaną przekazane na cel charytatywny.

- Mirosław Pobłocki, Prezydent  Tczewa

 

Serca  przeznaczone są na każdego rodzaju nakrętki z tworzyw sztucznych: po wodzie, napojach, mleku czy jogurtach. Do pojemników można wrzucić również nakrętki po chemii gospodarczej czy kosmetykach. Istotne jest także usunięcie uszczelki, jeśli taka występuje przy nakrętce. 

Zbiorniki, które znajdują się na terenie Tczewa, mieszczą do 150 kilogramów nakrętek.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe