„To był głupi błąd” - wójt gminy Tczew komentuje zarzuty prokuratury

  • 28.04.2017, 15:09 (aktualizacja 20.12.2017, 13:35)
  • Wojciech Stobba, Bartosz Listewnik / Radio Tczew
„To był głupi błąd” - wójt gminy Tczew komentuje zarzuty prokuratury Piotr Stolc

Podziel się:

Oceń:

Wójt Gminy Tczew usłyszał prokuratorskie zarzuty podania nieprawdy. Chodzi o oświadczenia majątkowe za lata 2011-2014, w których wójt nie wykazał części posiadanych środków pieniężnych. Wczoraj wójt Roman Rezmerowski nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Dziś nasz reporter Bartek Listewnik zdobył komentarz wójta w tej sprawie.

Na tym etapie postępowania prokuratura nie informuje o jakie kwoty chodzi. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z oświadczeniami majątkowymi wójta wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście z Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku, który dopatrzył się nieprawidłowości. Roman Rezmerowski twierdzi, że prokuratorskie zarzuty to efekt “głupiego błędu” w składanych oświadczeniach majątkowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Roman Rezmerowski dodał, że w oświadczeniach majątkowych składanych od roku 2015 zawarł już informacje, których zabrakło we wcześniejszych dokumentach.

 

Wojciech Stobba, Bartosz Listewnik / Radio Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe