DK22: Tymczasowe rondo zlikwidowane!

  • 11.12.2020, 09:45
  • Redakcja / GDDKiA
DK22: Tymczasowe rondo zlikwidowane! fot. GDDKiA

Podziel się:

Oceń:

Zgodnie z zapowiedziami zakończył się kolejny prac na lokalnym odcinku drogi krajowej nr 22.

 

UWAGA! 

Przypominamy, że w okolicach zlikwidowanego ronda obowiązują inne niż dotychczas zasady ruchu drogowego. Policja ostrzega przed poruszaniem się na pamięć i przypomina o zwracaniu uwagi na znajdujące się w tamtych okolicach znaki drogowe.


10 grudnia zostały wprowadzone ułatwienia w przejeździe na węźle w Czarlinie i zlikwidowane zostało duże tymczasowe rondo, a także przejazd na wprost po wiadukcie w ciągu drogi krajowej nr 22 (na trasie Starogard Gdański – A1 – Malbork) oraz pod nim na DK91 (na trasie Gniew – Tczew). Jest to efekt planu awaryjnego zmierzającego do udrożnienia całego węzła. Główne działania były skupione na wiadukcie, gdzie dokończono prace remontowe. Ponadto na jezdniach węzła drogowego uzupełniono warstwy nawierzchni bitumicznej. W ramach prac budowlano-montażowych zostały również zapewnione bezpieczne przejścia dla pieszych w ciągu budowanych ścieżek pieszych i rowerowych. Zlikwidowanie tymczasowego ronda ma znaczenie dla płynności i bezpieczeństwa użytkowników dróg krajowych, a także dla służb drogowych pracujących w sezonie zimowym.

Przypomnijmy, że w konsekwencji odstąpienia od umowy z poprzednim wykonawcą inwestor, czyli GDDKiA Oddział w Gdańsku, dokonał inwentaryzacji wykonanych prac. Równolegle zarządca drogi uporządkował plac budowy, wyciął oraz usunął wiatrołomy i zakrzaczenia, usunął pozostawione materiały budowlane oraz zabezpieczył miejsca niebezpieczne w sposób umożliwiający jak najmniej uciążliwe prowadzenie ruchu drogowego. Tak o sytuacji w Czarlinie mówił na początku grudnia Piotr Michalski z GDDKiA:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na wiosnę, jak tylko zima się skończy, wznowimy tam prace budowlane, żeby jak najszybciej zakończyć kwestię przebudowy drogi nr 22.

~ Piotr Michalski, GDDKiA

 

Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wyłonienie nowego wykonawcy, który dokończy prace budowlane na drodze krajowej nr 22 między Czarlinem a Knybawą.

Redakcja / GDDKiA

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MEntos
MEntos 11.12.2020, 19:21
CO ZMIENIŁO SIĘ OD ORGINAŁU ? LATA UDRĘKI I JEST PRAKTYCZNIE TAK SAMO !!! ZJAZDY I WJAZDY TAKIE JAK BYŁY, JEDYNIE NA 22 KTOŚ ZWALNIA... JAK TAM BĘDZIE LODOWISKO TO BYŁO WIDAĆ DZISIAJ RANO !!!

Pozostałe