Zmiana rozkładu jazdy autobusów od 13 grudnia

  • 13.12.2020, 10:00
  • Redakcja
Zmiana rozkładu jazdy autobusów od 13 grudnia fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Z powodu zmian rozkładów jazdy pociągów, od niedzieli modyfikacji ulegnie rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Tczewie.

Zmiany mogą być szczególnie odczuwalne we wczesnych godzinach porannych oraz późnowieczornych. Szczegółowe rozkłady jazdy wszystkich autobusów dostępne są również w aplikacji mobilnej „myBus online”, a także w gablocie na terenie Transportowego Węzła Integracyjnego.

Przypominamy, że od grudnia bilety komunikacji autobusowej w Tczewie można kupić w aplikacji mPay. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Dodatkowe informacje: 

P.A.GRYF - tel. 516 008 053 (od godz. 8:00  do 16:00)

Zakład Usług Komunalnych w Tczewie -  tel. 506 177 724 (od godz. 7:00 do 15:00)


Portal Trójmiasto.pl przypomina także o tym, że od 13 grudnia pociągi SKM pojadą po obu torach między stacjami Gdańsk Główny i Wrzeszcz. Oznacza to, że w godzinach szczytu powrócą kursy co 7-8 minut.

 

Samorząd województwa planuje również podpisać dłuższy kontrakt z SKM, który będzie obowiązywał do końca 2026 roku. Jak przypomina portal Trójmiasto.pl w związku z remontem muru oporowego we Wrzeszczu od 31 sierpnia pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej kursują po jednym torze na odcinku między Gdańskiem Głównym a Wrzeszczem. Roboty budowlane dobiegają już końca.

Od niedzieli, 13 grudnia, zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów w całej Polsce, w tym także na linii SKM. Zostanie w nim już uwzględnione otwarcie dotychczas zamkniętego toru, ale nastąpi ono najprawdopodobniej w nocy z niedzieli na poniedziałek.

- portal Trójmiasto.pl

 

W niedzielę wprowadzony zostanie też nowy rozkład jazdy pociągów. Skróci się czas przejazdu tym środkiem transportu m.in. z Warszawy do Trójmiasta.

 

Z Warszawy do Trójmiasta od 13 grudnia skróci się podróż najszybszymi pociągami dzięki systemowi ERTMS/ETCS poziomu 2 i wprowadzeniu na linii prędkości 200 km/h. Najszybsze pociągi PKP Intercity pokonają trasę ze stacji Warszawa Centralna do stacji Gdańsk Główny w 2 h 32 min (obecnie czas ten wynosi 2 h i 47 min). Z efektów uzyskanych na tej trasie skorzystają również podróżni innych połączeń np. Kraków – Gdynia, Katowice – Gdynia, Rzeszów – Gdynia.

- informacje prasowe, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Na stacjach i przystankach informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów wyświetlane są także na tablicach elektronicznych oraz przekazywane w formie komunikatów głosowych.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe