Jak obecnie działa rynek kredytów hipotecznych? [ROZMOWA]

  • 16.12.2020, 12:00
  • Redakcja
Jak obecnie działa rynek kredytów hipotecznych? [ROZMOWA] fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W czasie pandemii znacząco zmieniła się sytuacja na rynkach finansowych. Zaczęły obowiązywać inne zasady uzyskiwania m.in. kredytów hipotecznych. O tych zmianach rozmawialiśmy z Konstantym Dietrichem, agentem finansowym.

Z naszym gościem rozmawialiśmy o tym, jak obecna sytuacja pandemiczna oraz liczne ograniczenia w zakresie działalności gospodarczej wpłynęły na rynek sprzedaży domów oraz w jaki sposób starać się o kredyt na budowę domu lub zakup mieszkania. W tym roku obserwujemy bardzo dużą dynamikę zmian na rynkach finansowych, ale nie oznacza to, że nie jest to czas na zakup domu lub mieszkania.

O tym, jak zrobić to w sposób rozsądny opowiedział na naszej antenie agent finansowy, Konstanty Dietrich. Poniżej możecie wysłuchać całej rozmowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rynek finansowy nadal działa w oparciu o zmienione przez pandemię zasady. Obecnie, znacznie wydłużony jest czas, jaki banki potrzebują na analizę i rozpatrzenie wniosków kredytowych. Na taką sytuację składa się wiele czynników. To między innymi konieczność ograniczenia kontaktu bezpośredniego z klientem, praca rotacyjna czy kwarantanna, a także dlatego, że zainteresowanie kredytami jest nadal wysokie i duża ilość wniosków wpływa w tym czasie do placówek.

Banki indywidualnie podchodzą do każdego klienta starającego się o otrzymanie kredytu hipotecznego. Oczekują jednak większego wkładu własnego. W tej chwili, jak podkreśla nasz gość, jedynie kilka banków zachowało 10% wkładu własnego przy udzielaniu kredytu hipotecznego. Ponadto, placówki bankowe stosują podwyższenie marży przy niskim wkładzie własnym. Te ograniczenia mają związek z dużą dynamiką zatrudnienia i stosowane są w zależności od rodzaju umowy, na jaką zatrudniony jest potencjalny kredytobiorca. Znacznie trudniej obecnie jest uzyskać kredyt osobie zatrudnionej w branży, którą dotyka lockdown np. gastronomia lub hotelarstwo. 

Mimo tych utrudnień można zaobserwować nowy trend: coraz więcej osób stara się o kredyt na budowę domu, chcąc mieć kawałek własnego trawnika w sytuacji ograniczeń związanych z wychodzeniem z domu. 

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Agent Finansowy - Konstanty Dietrich

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe