Tczew: Remont ulicy Łąkowej zakończony. Bałdowska na razie bez zmian

  • 15.12.2020, 14:13
  • Redakcja / TV Tetka
Tczew: Remont ulicy Łąkowej zakończony. Bałdowska na razie bez zmian fot. TV Tetka

Podziel się:

Oceń:

Zakończyły się prace przy przebudowie ulicy Łąkowej. Na ciąg pieszo-rowerowy w ulicy Bałdowskiej przyjdzie jednak mieszkańcom trochę poczekać.

Zakończyły się prace przy przebudowie ulicy Łąkowej, mostu drogowego łączącego ją z ulicą Czatkowską i ścieżki rowerowej na tym odcinku. Prace na ulicy Łąkowej polegały na dobudowaniu brakującego odcinka drogi dla rowerów od mostku w górę ul. Łąkową. W związku z modernizacją nie są przewidywane żadne zmiany w ruchu. W okolicy powstało jednak małe rondo, które ma usprawnić ruch w okolicy. Budowa Wiślanej Trasy Rowerowej i przebudowa mostku nad Kanałem Młyńskim to inwestycja samorządu miasta Tczewa. Prowadzi ją Zakład Usług Komunalnych - Miejski Zarząd Dróg. Już wcześniej w drodze przetargu wyłoniono wykonawcę prac - firmę Roka Budownictwo Sp. z o.o. ze Starogardu Gdańskiego. O inwestycji mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Głównym celem wprowadzenia ronda było uspokojenie ruchu na skrzyżowaniu. I tak, jeśli chodzi o budowę Wiślanej Trasy Rowerowej, to ostatni etap. W przyszłym roku dokonamy jednak jeszcze uzbrojenia tej trasy w oznakowanie dla rowerzystów.

~ Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Miejski Zarząd Dróg planuje otworzyć drogę 21 grudnia. Wiślana Trasa Rowerowa jest częścią międzynarodowej sieci szlaków rowerowych Euro Velo. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. WTR z założenia to szlak wzdłuż Wisły po obu jej stronach, od źródła do ujścia. Zadania realizują poszczególne gminy. Miasto Tczew swoją część trasy realizowało w dwóch etapach. Koszt całego zadania to 3,4 mln zł

Z kolei temat remontu ulicy Bałdowskiej powraca bardzo często. Mieszkańcy wspominają także o potrzebie wybudowania w tamtych okolicach ciągu pieszo-rowerowego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Ten cały teren aż do terenów zakładowych jest własnością krajowego zasobu Nieruchomości, który to planuje tam rozpoczęcie budowy budynków związanych z projektem "Mieszkanie +". Efekt jest taki, że gdyby został tam wybudowany tymczasowy nawet chodnik, to zostanie on rozjechany przez ciężki sprzęt. 

 

Dojazd do zakładów pracy jest możliwy, ponieważ miasto uruchomiło linię autobusową, z której pracownicy mogą korzystać. Prezydent miasta zapewnia także, że jeżeli istnieją problemy z godziną kursowania autobusu, to należy zgłosić sprawę do Miejskiego Zarządu Dróg:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Remont ulicy Bałdowskiej związany jest z budową tzw. "południowej obwodnicy Tczewa". To tam ma trafić duży zastrzyk gotówki związany ze sporą inwestycją.

 

Chodzi o połączenie ulicy Bałdowskiej z DK91 i udrożnienie terenów dzisiaj zajętych przez sady. W przyszłości będzie to obszar przemysłowy i budownictwa mieszkalnego. Mirosław Pobłocki zaznacza, że jedynie w takim kontekście można myśleć o remoncie ulicy Bałdowskiej.


Więcej na ten temat w materiale Krzysztofa Repińskiego, w telewizji Tetka:

 

Redakcja / TV Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe