Kolonia Ostrowicka: Potrącenie 18-latki na przejściu dla pieszych

  • 16.12.2020, 09:07
  • Redakcja / KPP Tczew
Kolonia Ostrowicka: Potrącenie 18-latki na przejściu dla pieszych fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek, 14 grudnia w miejscowości Kolonia Ostrowicka. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 42-letni kierowca volkswagena potrącił młodą kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 18-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy samochodu prawo jazdy.

Tczewscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek, 14 grudnia w miejscowości Kolonia Ostrowicka. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 42-letni kierowca volkswagena potrącił pieszą, która przechodziła przez przejście dla pieszych.

 

14 grudnia przed godziną 7:00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Kolonia Ostrowicka. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy  wynika, że 42-letni kierowca volkswagena jadąc drogą krajową nr 91 w kierunku Gdańska, potrącił 18-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W związku z zaistniałym wypadkiem mundurowi 42-letniemu kierowcy passata zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu.

- KPP Tczew

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także rozmawiali ze świadkami wypadku. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

fot. KPP Tczew

 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania. Trudne warunki drogowe wymagają szczególnej uwagi, zarówno od pieszych jak i od kierowców. W przeważającej większości wypadków z udziałem pieszych winni są kierowcy, jednak zwiększona czujność niechronionych uczestników ruchu drogowego może zdecydowanie zmniejszyć liczbę tych zdarzeń.

Funkcjonariusze przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na pieszych. Z kolei niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, oraz nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym.

- KPP Tczew

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe