Przywrócono ruch na ulicy Łąkowej w Tczewie

  • 19.12.2020, 08:03
  • Redakcja / wrotatczewa.pl
Przywrócono ruch na ulicy Łąkowej w Tczewie fot. Małgorzata Mykowska / wrotatczewa.pl

Podziel się:

Oceń:

W piątek 18 grudnia, czyli kilka dni wcześniej niż zapowiadały władze miasta, przywrócono ruch na ulicy Łąkowej. Przebudowa drogi i wiaduktu nad Kanałem Młyńskim trwała od lipca. Komunikacja miejska wróci na tę trasę w poniedziałek 21 grudnia.

W piątek 18 grudnia przywrócono ruch na ulicy Łąkowej w Tczewie. Przebudowa drogi i wiaduktu nad Kanałem Młyńskim trwała od drugiej połowy lipca i była związana z budową ostatniego fragmentu Wiślanej Trasy Rowerowej. Przez kilka miesięcy zamknięty był przejazd z ulicy Łąkowej na Czatkowską, co wiązało się ze sporymi utrudnieniami dla zmotoryzowanych mieszkańców i pracowników zakładów położonych w rejonie ulicy Malinowskiej.

Kursowanie autobusów komunikacji miejskiej zostanie przywrócone na tej trasie w poniedziałek 21 grudnia.

Najważniejszym elementem inwestycji było wyburzenie starego i budowa nowego mostu. Przebudowany został fragment ul. Łąkowej - od skrzyżowania z ulicą Kolejową do wjazdu na most. W ramach zadania zbudowane zostało rondo, które ma upłynnić ruch w tym rejonie miasta. Wykonawcą jest firma Roka  Budownictwo Sp. z o.o. ze Starogardu Gdańskiego. Koszt zadania to 3,4 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W przyszłym roku w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej, wykonane zostanie jeszcze m.in. oznakowanie, miejsca postojowe itp.

Redakcja / wrotatczewa.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe