Katolik i Fundacja Pokolenia łączą siły, aby przed świętami wesprzeć potrzebujących

  • 20.12.2020, 16:38
  • Paweł Ickiewicz
Katolik i Fundacja Pokolenia łączą siły, aby przed świętami wesprzeć potrzebujących fot. Anna Melzacka / Fundacja Pokolenia

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie włączyli się w pomoc potrzebującym. Przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowali zbiórkę prezentów, aby wesprzeć rodziny w trudnej sytuacji. Do akcji włączyło się też Przedszkole Pan Słonik Do Kwadratu. Zebrane dary trafiły do Fundacji Pokolenia, która zajęła się ich dostarczeniem do adresatów. Szkolna akcja, podobnie jak te koordynowane przez Fundację pokazała, że mimo epidemii, tczewianie mogą i chcą pomagać innym.

Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie co roku biorą udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. W tym, wspólnie z nauczycielami i rodzicami oraz Przedszkolem Pan Słonik Do Kwadratu postanowili zorganizować własną zbiórkę - mówi koordynatorka akcji Alicja Nelke wychowawca-tutor z ZSK w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Staramy się, aby dzieci wychodziły  z naszej szkoły zaangażowane społecznie [...]. Postanowiliśmy wejść we współpracę z Fundacją Pokolenia, która wspiera mieszkańców tutaj lokalnie. [...] pandemia spowodowała, że zamknęliśmy się w domach. Mimo wszystko, dzięki zaangażowaniu rodziców nauczycieli, pedagogów i samych uczniów udało się osiągnąć wielki sukces [...]. Te wszystkie osoby razem zorganizowały olbrzymią ilość środków, które zapewnią podopiecznym fundacji lepsze spokojniejsze i bezpieczniejsze święta. Jestem dumna ze swoich podopiecznych i myślę, że będziemy razem rozszerzać swoją działalność. Możemy pokazywać młodzieży jeszcze inne formy pomagania, nie skupiające się tylko na świętach [...].

Alicja Nelke z ZSK w Tczewie

 Jedna z uczennic ZSK, Zosia Okońska podkreśla, że przygotowania do świątecznej pomocy ruszyły już na początku października:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

7  października zorganizowaliśmy w Katoliku akcję, która polegała na zbieraniu podstawowych produktów dla potrzebujących [...].  Zaprosiliśmy do współpracy naszą podstawówkę - Mały Katolik [...] oraz dzieci z przedszkola Pan Słonik Do Kwadratu.

Zosia Okońska ZSK w Tczewie

 

Dary trafiły do Fundacji Pokolenia. Jak mówią Małgorzata Justa i Anna Melzacka, skala zbiórki przerosła oczekiwania i wpisała się w inne akcje pomocowe przygotowywane w okresie świątecznym, takie jak Szlachetna Paczka czy Bank Żywności.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W tym roku nawiązaliśmy ściślejszą współpracę z Zespołem Szkół Katolickich, czyli Małym i Dużym Katolikiem, który chciał wesprzeć nas w zapewnieniu opieki i pomocy w tym trudnym czasie naszym podopiecznych, czyli osobom schorowanym, samotnym, ale też dotkniętym przez pandemię. [...] jesteśmy w stanie pomóc prawie połowie naszych beneficjentów, którzy nie otrzymali pomocy w tramach innych akcji.

Małgorzata Justa Fundacja Pokolenia

 

Prezenty trafią do osób z Tczewa i okolicznych miejscowości na terenie całego powiatu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzięki pomysłowi uczniów Katolika, uda się pomóc kilkukrotnie większej liczbie osób, niż wcześniej szacowano. Świąteczne prezenty, w ramach różnych akcji, otrzyma łącznie około 80 osób:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję przekazała Anna Łopata, uczennica ZSK w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dzięki wszystkim darowiznom, kupiliśmy tak ogromną ilość prezentów dla potrzebujących, że ledwo zmieściły się w naszym szkolnym busie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Dzięki wam, w te święta na czyjejś twarzy z pewnością pojawi się uśmiech.

Anna Łopata uczennica ZSK w Tczewie

 


 

wszystkie fotografie zostały wykorzystane w artykule dzięki uprzejmości Anny Melzackiej z Fundacji Pokolenia

Paweł Ickiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe