Po 28 grudnia czekają nas zmiany. Co z obiektami sportowymi podczas lockdownu?

  • 21.12.2020, 15:10
  • Redakcja
Po 28 grudnia czekają nas zmiany. Co z obiektami sportowymi podczas lockdownu? fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Po świętach rząd wprowadza dodatkowe obostrzenia w ramach narodowej kwarantanny.

Zmiany w przepisach spowodują ograniczenia na wielu polach i zamknięcie wielu obiektów - także sportowych. Oznacza to, że działalność tego typu miejsc położonych na terenie Tczewa także zostanie zawieszona. Dotyczy to np. basenu czy lodowiska. O tym w jaki sposób będzie funkcjonował lokalny, sportowy świat, mówi prezydent miasta, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Pozamykane będą też ośrodki sportowe - również te w mieście. Rząd określił, że zapanuje pełen lockdown sportowy. Oznacza to, że wszystkie obiekty, na terenie których można uprawiać sport, będą zamknięte. Z tym, że informację o zamknięciu podał minister zdrowia, mówiąc, że nie będzie to dotyczyło sportu zawodowego. Nie wiemy jednak nadal, co oznacza zwrot "sport zawodowy". Mamy nadzieję, że tę kwestię rozwiąże rozporządzenie. Wówczas może się okazać, że część sportowców będzie łapać się pod ten przepis.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Lockdown dotknie wielu dziedzin, szczególnie turystycznych. W tej chwili spędzanie wolnego czasu w sposób zorganizowany jest niemożliwy, tak samo jak korzystanie np. ze stoków narciarskich. Cała sytuacja dotyka także aktywnych sportowców, w związku z czym istotne jest uregulowanie przepisów dotyczących osób, które będą mogły korzystać z obiektów sportowych. Wszelkie wątpliwości zostaną jednak rozwiane, kiedy opublikowane zostanie stosowne rozporządzenie.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe