Gracze i eksperci wybrali gamingowy kanon lektur 2020 roku

  • 23.12.2020, 09:00
  • Piotr Bunkowski / Try Evidence
Gracze i eksperci wybrali gamingowy kanon lektur 2020 roku fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Zespół Try Evidence w odpowiedzi na dodanie gry komputerowej "This War of Mine" do kanonu nieobowiązkowych lektur szkolnych, przeprowadził głosowanie pośród graczy i ekspertów. Dotyczyło ono innych gier wideo, które powinny znaleźć się w kanonie polskich lektur. Jakie produkcje wybrała społeczność graczy i ekspertów?

W głosowaniu wzięło udział ponad 400 graczy. Próba została zrównoważona metodami statystycznymi na podstawie raportu Polish Gaming Research ‘19 tak, aby oddawała rzeczywiste proporcje grających w Polsce kobiet i mężczyzn. Ostatecznie przeanalizowano wyniki losowo wytypowanych 177 kobiet i 200 mężczyzn. Były to najczęściej osoby grające codziennie albo prawie codziennie (65%) lub 2 – 3 razy w tygodniu (22,5%). Większość spędza na graniu powyżej dwóch godzin (58%) albo godzinę-dwie (39%). Jaka jest pierwsza trójka gamingowego kanonu według graczy?

1. Wiedźmin 3: Dziki Gon

fot. materiały prasowe

2. The Last of Us (seria)

fot. materiały prasowe

3. Life is Strange (seria)

fot. materiały prasowe

Różnica w ocenie między tymi trzema tytułami była minimalna. Wiedźmin i The Last Of Us były przez graczy docenione niemal równo

Gracze zajmujący się w jakikolwiek sposób grami zawodowo tacy jak youtuberzy, blogerzy lub pracownicy firm związanych z gamingiem, ustawili pierwszą trójkę nieco inaczej. W badaniu Try Evidence, takich osób było 34. Jak wyglądała pierwsza trójka gamingowego kanonu według ekspertów?

Na pierwszym miejscu ex aequo znalazły się Frostpunk i BioShock:

fot. materiały prasowe

Drugie i trzecie miejsce, podobnie jak u graczy, należą kolejno do Life is Strange (część pierwsza) i Wiedźmin 3: Dziki Gon. Przypomnijmy, że Try Evidence uruchomiło akcję poszukiwania „kanonu gamingu”  ponieważ, premier RP zadeklarował wpisanie gry This War of Mine na listę lektur szkolnych o czym możecie przeczytać TUTAJ.

Piotr Bunkowski / Try Evidence

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe