Prognoza pogody na święta

  • 24.12.2020, 08:00
  • Redakcja / Meteo Pomorze
Prognoza pogody na święta fot. Couleur / Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Czy tegoroczne święta będą białe?

Wstępna prognoza pogody przygotowana przez Fundację Meteo Pomorze.

24 grudnia - Wigilia Bożego Narodzenia

Dzień minie pod znakiem zachmurzenia całkowitego oraz niżu, którego centrum przejdzie z zachodu na wschód nad południem województwa. Na północ od trajektorii centrum znajdzie się chłodna masa powietrza, czyli opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu oraz temperatura 0-2°C. Po południowej stronie niżu obecna będzie ciepła masa powietrza - opady deszczu oraz 3-6°C.

W nocy niż oddali i całe Pomorze znajdzie się pod wpływem chłodniejszego powietrza. Zachmurzenie w dalszym ciągu będzie całkowite. Będą występowały przejściowe opady deszczu, deszczu ze śniegiem bądź mokrego śniegu. Na termometrach od 0-1°C w centrum do 3-4°C w strefie brzegowej.

 

25 grudnia - Boże Narodzenie

Do Polski z północy zacznie spływać powietrze znad Skandynawii. Poskutkuje to rozwojem chmur opadowych nad Bałtykiem, które przyniosą na Pomorzu opady mieszane, krupy śnieżnej oraz śniegu. Będą miały charakter przelotny, lokalny, punktowo intensywny. Na termometrach od 1-2°C w głębi lądu do 3-4°C na wybrzeżu. Ponadto na wybrzeżu wyrazisty wiatr północny i północno-zachodni.

W nocy kontynuacja przelotnych, chwilami intensywnych opadów, które w postaci pojedynczych ośrodków bądź stref konwekcyjnych będą nasuwały się od strony morza. Na wybrzeżu będzie przeważać krupa śnieżna, a na pozostałym obszarze regionu śnieg. Na termometrach od -1/-0°C wszędzie poza wybrzeżem do 0-2°C na wybrzeżu. Ponadto na wybrzeżu wyrazisty wiatr północno-zachodni i zachodni.

 

26 grudnia - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

W ciągu dnia gdzieniegdzie mogą wciąż występować przelotne opady śniegu lub mieszane. Na północnym wybrzeżu wyrazisty wiatr zachodni. Poza tym spokojnie. Zachmurzenie duże z przejściowymi przejaśnieniami. Temperatura wyniesie od 0-1°C do 2-3°C w samej strefie brzegowej.

Noc minie pod znakiem zachmurzenia dużego z możliwymi większymi przejaśnieniami. Na termometrach od -1°C do 0-1°C na krańcach północnych i na Helu.

fot. www.facebook.com/meteo.pomorze

 

Ogólnowojewódzka inicjatywa powstała w kooperacji Info Meteo GD - Trójmiasto, Pomorskiego Obserwatorium Burzowego w Lniskach i Meteo Kaszub. Głównym celem portalu jest informowanie mieszkańców województwa pomorskiego o możliwych zagrożeniach ze strony pogody, oraz o faktycznym jej stanie, prognozach i bezpieczeństwie.

- Meteo Pomorze

Redakcja / Meteo Pomorze

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe