Nie będzie godziny policyjnej na zakończenie roku

  • 28.12.2020, 06:26
  • Redakcja
Nie będzie godziny policyjnej na zakończenie roku fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sylwestra rząd nie wprowadzi godziny policyjnej.

Według wcześniejszych ustaleń godzina policyjna miała obowiązywać od godz. 19:00 w czwartek 31 grudnia do 6:00 rano w piątek, 1 stycznia. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w niedzielę, 27 grudnia Prezes Rady Ministrów zapowiedział, że nie będzie ona wprowadzona i zaapelował, by w noc sylwestrową nie przemieszkać się i bawić się w kameralnym gronie.

 

Bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, nieużywanie fajerwerków, żeby ten sylwester minął spokojnie.

- premier RP, Mateusz Morawiecki

 

Przypomnijmy, od 28 grudnia ponownie ograniczone zostało funkcjonowanie galerii handlowych. Otwarte pozostają tylko sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Ograniczono też funkcjonowanie hoteli - są one dostępne tylko dla służb mundurowych, medyków i pacjentów szpitali specjalistycznych. Wyjątkiem są również hotele pracownicze. Ponownie zamknięto stoki narciarskie, a obiekty sportowe, takie jak lodowiska dostępne są tylko w ramach sportu zawodowego. Przyjeżdżający do Polski transportem zorganizowanym zostaną objęci 10 dniową kwarantanną. Ponadto przedłużono dotychczasowe ograniczenia w tym zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 z wyjątkiem półkoloni. W transporcie zbiorowym pozostają limity dostępnych miejsc. Zgromadzenia możliwe są jedynie w gronie 5 osób. Zamknięte pozostają też siłownie, kluby fitness i aquaparki, a restauracje nadal mogą sprzedawać jedzenie tylko na dowóz i wynos. 


Wszystkie szczegóły dotyczące tzw. narodowej kwarantanny znajdziecie TUTAJ.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe