Święta w powiecie tczewskim minęły bezpiecznie

  • 28.12.2020, 13:50
  • Redakcja / KPP Tczew
Święta w powiecie tczewskim minęły bezpiecznie fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Święta to zawsze okres intensywnego ruchu na polskich drogach. Zazwyczaj skutkuje to sporą liczbą wypadków, a co za tym idzie - dużym nakładem pracy funkcjonariuszy. Tym razem jednak policja miała także na uwadze bezpieczeństwo sanitarne mieszkańców naszego powiatu.

W dniach od 24 do 27 grudnia na polskich drogach doszło do 122 wypadków w których rannych zostało 136 osób a 33 zginęły. Zatrzymano  604 nietrzeźwych kierowców. Statystyki pokazują, że ze względu na pandemię ruch, a co za tym idzie liczba zdarzeń, była mniejsza niż rok temu. Dla porównania, w analogicznym okresie 2019 roku doszło do 322 wypadków, w których zginęło 37 osób. Rannych zostało prawie 400 osób. Wówczas zatrzymano blisko 1000 nietrzeźwych kierowców.


Z kolei na drogach powiatu tczewskiego ostatnie dni minęły spokojnie. Nie odnotowano wypadków, doszło jedynie do 15 kolizji. Mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Święta w naszym powiecie minęły bardzo spokojnie. Nie doszło do żadnych wypadków, jednak miejsce miało 15 kolizji. W powiecie tczewskim nie odnotowaliśmy także żadnej osoby, która prowadziłaby samochód pod wpływem alkoholu. 

~ asp. sztab. Dawid Krajewski, KPP Tczew

 

Mieszkańcy powiatu tczewskiego stosowali się również do obowiązujących ograniczeń. Nie było bowiem żadnych zgłoszeń, które odnosiłyby się do łamania obostrzeń nałożonych przez rząd:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nie odnotowaliśmy żadnego zgłoszenia, dotyczącego przekroczonej liczby gości podczas kolacji wigilijnej. Jak widać, wszyscy stosujemy się do obecnych przepisów i obostrzeń.

~ asp. sztab. Dawid Krajewski, KPP Tczew

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej z Tczewa również zalicza tegoroczne święta do spokojnych. W ostatnich dniach strażacy wykonywali swoje standardowe obowiązki i nie musieli podejmować żadnych nadzwyczajnych interwencji.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe