Tczew: 900 osób z personelu medycznego zgłosiło chęć zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi

  • 28.12.2020, 14:14
  • Redakcja
Tczew: 900 osób z personelu medycznego zgłosiło chęć zaszczepienia się… gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze 28 grudnia do tczewskiego szpitala ma dotrzeć transport szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

27 grudnia zaszczepiono w przeciwko Covid-19 pierwsze osoby w Polsce. Jako pierwsza została zaszczepiona naczelna pielęgniarka Alicja Jakubowska i dyrektor prof. Waldemar Wierzba, ze szpitala MSWiA w Warszawie. Szczepienie personelu medycznego ruszy też w Tczewie, gdy tylko szczepionki zostaną dostarczone. Powinno to nastąpić jak najszybciej. Do szczepienia zgłosiło się około 900 osób, o czym mówi Prezes Szpitali Tczewskich S.A. Maciej Bieliński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z 10.12.2020 r., uprawnienia do wykonania szczepienia ochronnego przeciw COVID-19 uzyskali: lekarze, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, a także higienistki szkolne.

 

W pierwszej kolejności szczepione będą u nas osoby, które zgłosiły się do szczepień. Są to pracownicy personelu medycznego, pracujący także w innych miejscowościach. Należą do nich m.in. pracownicy szpitali i przychodni POZ .

~ Maciej Bieliński, Prezes Szpitali Tczewskich S.A.

 

Zgodnie z zapowiedziami władz kraju, 15 stycznia rozpoczną się w Polsce szczepienia populacyjne. Już wiadomo, że akcja szczepienia obywateli nie będzie prowadzona w tczewskim szpitalu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jeżeli chodzi o szczepienia dla pacjentów niemedycznych, to szpital nie uczestniczy w akcji rozpoczynającej się 15 stycznia. Będą ją prowadziły inne jednostki. Wynika to z tego, że szpital tczewski jest ośrodkiem węzłowym, więc szczepi personel medyczny i ewentualnie pracowników innych służb, takich jak np. policja czy straż pożarna. Nie będziemy szczepić populacji.

~ Maciej Bieliński, Prezes Szpitali Tczewskich S.A.

 

Jeszcze do końca tego roku Polska otrzyma kolejnych 300 tysięcy szczepionek, natomiast do końca stycznia dostępnych będzie blisko 1,5 miliona dawek. Pierwsze szczepienia odbywają się w 72 szpitalach węzłowych w całym kraju. Z każdej kolejnej dostawy połowa szczepionek trafi do zimnego łańcucha i będzie czekać na drugie wyszczepienie. Wszelkie informacje o szczepionce można uzyskać m.in. na telefonicznej infolinii pod numerem 989.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe