Policjanci i pracownicy sanepidu sprawdzają, czy przestrzegamy obostrzeń

  • 30.12.2020, 11:29
  • Redakcja / KPP Tczew
Policjanci i pracownicy sanepidu sprawdzają, czy przestrzegamy obostrzeń fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Od 28 grudnia na terenie całego kraju obowiązują nowe obostrzenia sanitarne, które dotyczą galerii handlowych, działalności hotelarskiej, sportowej i rekreacyjnej. Tczewscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej prowadzą wzmożone kontrole tych placówek i sprawdzają czy przestrzegane są obowiązujące zalecenia sanitarne.

21 grudnia Prezes Rady Ministrów podpisał rozporządzenie, które wprowadza nowe obostrzenia sanitarne, dotyczące m.in. galerii handlowych, działalności hotelarskiej, sportowej i rekreacyjnej. Nowe zalecenia sanitarne obowiązują od 28 grudnia. W związku z tym faktem, tczewscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzą wzmożone kontrole placówek, które zostały objęte nowymi zasadami i ograniczeniami. O działaniach mających na celu zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa, mówi asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jednocześnie w trosce o wspólne bezpieczeństwo apelujemy do wszystkich osób o respektowanie pozostałych obostrzeń sanitarnych, związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych: zasłanianiem nosa i ust oraz przestrzeganiem zasad utrzymania odpowiedniej odległości.

~ asp. sztab. Dawid Krajewski, KPP Tczew

 

Każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 1000 złotych. Wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować także wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują również inspektora sanitarnego, a w tym przypadku kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

Obowiązujące obostrzenia to m.in.: ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają natomiast sklepy spożywcze, sklepy z książkami i prasą, drogerie, apteki, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także wolnostojące, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Ponadto, ograniczone jest funkcjonowanie hoteli – dostępne są one dla służb mundurowych, medyków i pacjentów szpitali specjalistycznych. Wyjątkiem są również hotele pracownicze. Zamknięte są stoki narciarskie, infrastruktura sportowa dostępna jest tylko w ramach sportu zawodowego. Na  przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym, sanepid nakłada dziesięciodniową kwarantannę.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie rządowej.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe