Budżet Tczewa na 2021 rok przyjęty jednogłośnie

  • 30.12.2020, 13:29 (aktualizacja 30.12.2020, 21:32)
  • Redakcja
Budżet Tczewa na 2021 rok przyjęty jednogłośnie fot. RT

Podziel się:

Oceń:

Na ostatniej sesji tczewscy radni przyjęli budżet miasta na 2021 rok. Głosowanie nad uchwałą było jednomyślne - za przygotowanym projektem opowiedzieli się przedstawiciele wszystkich ugrupowań zasiadających w Radzie Miasta Tczewa.

We wtorek 29 grudnia odbyła się druga grudniowa sesja tczewskiej rady miasta. Posiedzenie dotyczyło przyjęcia uchwały budżetowej na 2021 rok. Przypomnijmy, założenia przyszłorocznych finansów Tczewa zostały przedstawione mieszkańcom 3 grudnia na specjalnej prezentacji online, o czym pisaliśmy TUTAJ.

W trakcie sesji głos zabrali przedstawiciele wszystkich klubów radnych. Stanowisko PO prezentował Roman Kucharski, PNP Krzysztof Misiewicz, PiS Piotr Antczak, a klubu Tczew od Nowa Łukasz Brządkowski. Wszyscy byli zgodni co do tego, że miasto czeka trudny rok. Nie zabraknie w nim jednak inwestycji, a to zostało ocenione pozytywnie. Ostatecznie w głosowaniu wszyscy radni opowiedzieli się za przyjęciem budżetu.

Planowane dochody Tczewa wynosić będą blisko 292 miliony złotych, czyli o 5 procent mniej niż w roku 2020. Wydatki szacowane są na 313 milionów. Deficyt budżetowy wyniesie zatem około 22 mln złotych. Zostanie on pokryty z emisji obligacji komunalnych oraz ze środków Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na inwestycje zaplanowano 34 miliony złotych, z czego 5 pochodzić będzie z dotacji unijnych.

Największe wydatki to te związane z opieką społeczną oraz oświatą. Na pomoc społeczną wraz z rodziną miasto wyda w sumie 70 procent budżetu. Na oświatę zostanie przeznaczonych 41 milionów złotych, czyli więcej niż wynoszą subwencje na ten cel przekazywane od państwa. Na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska  przeznaczono 28 milionów.

Projekt budżetu uzyskał wcześniej pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Prezydent Mirosław Pobłocki podziękował radnym za jednomyślne głosowanie, co jego zdaniem pozwoli bez opóźnień rozpocząć przygotowania do realizacji inwestycji.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe