Tczewski szpital rozpoczął szczepienia Grupy 0. Kiedy i gdzie zaszczepi się chętny mieszkaniec miasta?

  • 05.01.2021, 13:49
  • Redakcja
Tczewski szpital rozpoczął szczepienia Grupy 0. Kiedy i gdzie zaszczepi… fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Trwają szczepienia personelu medycznego i służby zdrowia. Tczewski szpital dopiero wczoraj otrzymał szczepionki dla personelu medycznego z tzw. Grupy 0 i rozpoczął szczepienia.

O szczegółach mówi prezes Szpitali Tczewskich S.A Maciej Bieliński:

Powinniśmy w następnym tygodniu zakończyć pierwszy etap szczepienia i za trzy tygodnie będziemy szczepić po raz drugi. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak czytamy na rządowym portalu gov.pl w zakładce "szczepimysie" na terenie powiatu tczewskiego będzie funkcjonować 12 punktów szczepień dla chętnych mieszkańców. W Tczewie będzie ich sześć: Przychodnia Rogowscy na osiedlu Bajkowym, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Pelmed" przy ul. 1. Maja, Medical Medycyna przy ul. Kościuszki, Medica na ul. Armii Krajowej i Sobieskiego oraz Medyk na Wojska Polskiego.

Ponadto szczepienia będą prowadzone w Pelplińskim Centrum Zdrowia przy ul. Biskupa Dominika oraz w jednostkach Pelmed w Pelplinie na Wybickiego, w Gniewie przy ul. Kopernika oraz w Morzeszczynie przy ul. Kociewskiej. Z kolei w Subkowach w poradni Krzysztofa Leszczyńskiego oraz w Turzu w placówce Medical przy ul. Parkowej.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. W kolejnych etapach szczepieni będą:

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

źródło: www.gov.pl

Szczegółowe informacje dotyczące szczepień znajdują się TUTAJ.  

 

 

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 06.01.2021, 16:33
Byle jak najszybciej

Pozostałe