W 2020 roku na drogach województwa pomorskiego zginęło 26 pieszych. Jak zadbać o wszystkich uczestników ruchu drogowego? 11 stycznia odbędzie się akcja "Bezpieczny pieszy"

  • 11.01.2021, 07:05
  • Redakcja / www.pomorska.policja.gov.pl
W 2020 roku na drogach województwa pomorskiego zginęło 26 pieszych. Jak… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W zeszłym roku na pomorskich drogach doszło łącznie do 395 wypadków z udziałem pieszych. 26 osób zginęło, a 392 zostały ranne.

W poniedziałek, 11 stycznia na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, pojawi się więcej niż zazwyczaj policjantów ruchu drogowego. Ich głównym zadaniem będzie reagowanie na wykroczenia pieszych oraz kierujących pojazdami wobec pieszych.

 

Apelujemy o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Coraz częściej można zaobserwować osoby nieodrywające oczu od urządzeń elektronicznych. Idąc po części drogi przeznaczonej dla ruchu pojazdów, należy nieustannie się rozglądać. Na oznakowanych przejściach dochodzi najczęściej do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przypominamy także o konieczności korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. [...] w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić.

- www.pomorska.policja.gov.pl

 

W 2020 roku na terenie województwa pomorskiego doszło do 395 wypadków, w których zginęło 26 osób, a 392 zostały ranne

 

Redakcja / www.pomorska.policja.gov.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe