Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 13:03
Reklama
Reklama

Starogard Gdański: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ile zgłoszeń wpłynęło do policji w minionym roku?

Funkcjonariusze ze Starogardu Gdańskiego sprawdzili jakie zagrożenia w 2020 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali goście i mieszkańcy powiatu starogardzkiego. Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych na mapie przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.
Starogard Gdański: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ile zgłoszeń wpłynęło do policji w minionym roku?

Autor: fot. KPP Starogard Gdański

W minionym 2020 roku starogardzcy policjanci odnotowali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa łącznie 1320 sygnałów napływających od osób, które zgłaszały zagrożenia w specjalnie do tego przeznaczonej aplikacji: 

Akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, miejsca grupowania się małoletnich, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie lub oznakowanie drogi, niszczenie zieleni, używanie środków odurzających czy spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym, to tylko część zagrożeń, jakie można zgłaszać policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- asp. sztab. Marcin Kunka (KPP Starogard Gdański)

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Na przestrzeni ubiegłego roku na terenie powiatu starogardzkiego mundurowi odnotowali najwięcej zgłoszeń w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości (884), nieprawidłowego parkowania pojazdów (181) oraz spożywania alkoholu w miejscu zabronionym (91). Stanowiły one zdecydowaną większość wszystkich sygnałów społecznych.

Naniesione na mapę zgłoszenia, w zdecydowanej większości dotyczyły tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla stróżów prawa, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony. Część ze wskazanych przez internautów zagrożeń była również zbieżna z informacjami uzyskanymi przez funkcjonariuszy w trakcie różnego rodzaju spotkań i rozmów z mieszkańcami. Weryfikując otrzymane w 2020 roku za pośrednictwem krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa zgłoszenia, mundurowi potwierdzili 818 zagrożeń, co stanowiło ponad 61% wszystkich sygnałów. Mimo że większość zdarzeń ma charakter incydentalny, to jednak weryfikacja tych zagrożeń zmniejsza eskalację wielu negatywnych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich powstawania.

- asp. sztab. Marcin Kunka (KPP Starogard Gdański)

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Starogardzcy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji:

Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariusze przypominają także, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji i proszą o korzystanie z niej odpowiedzialnie. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama