Nowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Miłobądza [ZDJĘCIA]

  • 12.01.2021, 09:13
  • Redakcja
Nowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Miłobądza [ZDJĘCIA] fot. materiały prasowe Gminy Tczew (FB)

Podziel się:

Oceń:

11 stycznia OSP Miłobądz odebrało nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, który został zakupiony w ramach “Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych".

Pojazd przywitały jednostki OSP z Gminy Tczew oraz strażacy zawodowi z Tczewa i Pruszcza. Nowy sprzęt dotarł pod remizę w Miłobądzu na sygnałach, gdzie czekali także mieszkańcy i najmłodsi sympatycy strażaków i straży pożarnej. Łączny koszt pojazdu wyniósł blisko 1 mln złotych. Dotacja z budżetu gminy na ten cel wynosiła z kolei pół miliona.

 

Każde wsparcie OSP nowym pojazdem to wielkie święto. Podnosimy zdolność bojową jednostki OSP, ale również integrujemy lokalną społeczność. Zwiększamy wspólnie troskę o życie, zdrowie i mienie naszych mieszkańców.

- Wójt Gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak

 

Środki finansowe na realizacje zakupu zostały przyznane z:

  • Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ze środków własnych oraz środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 299 990,00 zł
  • dotacji z Budżetu Gminy Tczew - 500 000,00 zł
  • dotacji z KSRG (Komenda Główna PSP) - 200 000,00 zł

Łączny koszt pojazdu wyniósł 999 990,00 złotych

fot. Gmina Tczew (FB)

Pełna relacja fotograficzna dostępna jest TUTAJ

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe