Wyprawka na dobry początek - pakiet powitalny od tego roku czeka na małych tczewian

  • 12.01.2021, 12:34
  • Redakcja / www.wrotatczewa.pl
Wyprawka na dobry początek - pakiet powitalny od tego roku czeka na małych tczewian fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Nasze miasto wprowadza w tym roku pakiet powitalny czyli tzw. wyprawkę tczewską. Prawo do niej mają wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia tego roku, które są zameldowane w Tczewie.

W skład tczewskiej wyprawki wchodzi: body, kocyk, maskotka, zakładka do książki, karta małego czytelnika oraz list powitalny od prezydenta Tczewa. O szczegółach mówi Mirosław Pobłocki: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mirosław Pobłocki dodaje również, że upominek ma być swego rodzaju symbolem związanym z przyszłością miasta:

 

Mam nadzieję, że upominek na powitanie kolejnych małych mieszkańców stanie się symbolem przywiązania do naszego miasta, będzie pamiątką dla dzieci i miłą niespodzianką dla rodziców. Dla mnie to wyraz radości, że możemy przywitać na świecie kolejnych tczewian. Mam nadzieję, że wielu z nich zwiąże swoją przyszłość z Tczewem, a nawet jeśli nie, to zawsze pozostanie on dla nich miastem rodzinnym, do którego chętnie będą wracali nie tylko we wspomnieniach.

 

W zorganizowaniu takiej niespodzianki dla malucha i jego rodziców pomagają spółki miejskie i okoliczne firmy, o czym mówi prezydent Tczewa

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aby ubiegać się o wyprawkę, należy wypełnić wniosek i złożyć do Urzędu Miejskiego. Wyprawka może być przekazana na dwa sposoby, co należy zaznaczyć we wniosku: można ją odebrać osobiście w Urzędzie Miasta lub poprzez wysyłkę na wskazany adres. Wniosek o przyznanie wyprawki składa się w terminie do 2 miesięcy od narodzin dziecka. Władze miasta zapowiadają, że w ciągu dwóch tygodni pojawią się stosowne dokumenty (regulamin oraz wniosek) na stronie internetowej miasta KLIK.

Redakcja / www.wrotatczewa.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe