Spółka Gryf pozostała tczewskim przewoźnikiem

  • 13.01.2021, 09:00
  • Redakcja / Tv Tetka
Spółka Gryf pozostała tczewskim przewoźnikiem fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Umowa z dotychczasowym przewoźnikiem komunikacji miejskiej w Tczewie, czyli spółką Gryf, obowiązywała do końca 2020 roku. Współpracę przedłużono w związku z opóźnieniem wprowadzenia systemu zintegrowanego biletu. Tzw. umowa przejściowa będzie obowiązywała prawdopodobnie przez dwa lata.

Wraz z początkiem roku, władze miasta przedłużyły umowę ze spółką Gryf o świadczenie usług przewozowych na terenie Tczewa. Wynika to z przesunięcia terminu zmian związanych z wprowadzeniem wspólnego biletu dla metropolii. O powodach mówił w programie Telewizji Tetka “Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Większych zmian w zakresie komunikacji miejskiej w Tczewie można spodziewać się w 2023 roku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgodnie z założeniami ustawy o elektromobilności, od 2023 roku w Tczewie powinno kursować co najmniej 5 autobusów o napędzie elektrycznym. Koszt ich zakupu ma ponieść przewoźnik.

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe