Rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III. Jak przebiegają w Tczewie?

  • 12.01.2021, 13:24
  • Redakcja / www.wrotatczewa.pl
Rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III. Jak przebiegają w Tczewie? fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

W całym kraju trwają przygotowania do ponownego otwarcia szkół. Rozpoczęły się także badania nauczycieli w związku z pandemią COVID-19. W Tczewie testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i pracowników obsługi administracyjnej szkół, rozpoczną się 13 stycznia.

O szczegółach mówi Martyna Link z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Tczewie:

 

Badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogli się na zgłaszać nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chęć wykonania testu na COVID-19 w Tczewie wyraziło:

  • 115 nauczycieli klas I – III oraz nauczycieli pracujących z uczniami tych klas (łącznie zatrudnionych jest 230),
  • 73 pracowników administracji i obsługi (łącznie zatrudnionych jest 170).

Z kolei jak informuje gniewski portal miasta, wczoraj sprawdzono pracowników szkół w Gniewie, a dzisiaj badana jest kadra Zespołu Szkół w Opaleniu. Jutro testom poddadzą się nauczyciele szkół w Piasecznie i Polskim Gronowie, a 15 stycznia pracownicy placówki w Tymawie. Badania są wykonywane w przyszpitalnym drive-thru przy ul. 1 Maja w Tczewie.

Z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że chęć wykonania testu w województwie pomorskim wyraziło 11 492 nauczycieli i pracowników szkół. Z kolei w powiecie tczewskim zadeklarowało się 549 osób

Ministerstwo zdrowia przygotowało informacje dla nauczycieli, związane z testami na koronawirusa KLIK.  

fot. www.gov.pl

Jak czytamy na rządowej stronie www.gov.pl, wszyscy otrzymają wynik badania najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia.

 

Wynik będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta. IKP to darmowa aplikacja Ministerstwa Zdrowia, za pomocą której szybko i bezpiecznie można sprawdzić informacje o swoim zdrowiu. Aby zobaczyć swój wynik należy zalogować się za pomocą profilu zaufanego lub podać swój PESEL.

Redakcja / www.wrotatczewa.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe