Policjanci apelują: zadbaj o bezpieczne ferie swojego dziecka

  • 13.01.2021, 08:18
  • Redakcja / KPP Starogard Gdański
Policjanci apelują: zadbaj o bezpieczne ferie swojego dziecka fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Trwa drugi tydzień ferii, którym towarzyszy prawdziwa, zimowa aura ze śniegiem, co zdecydowanie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na dworze. Niestety ze względu na panującą sytuację epidemiczną związaną z COVID-19 większość młodych ludzi spędzi je w domu. Aby wypoczynek ten mógł być bezpieczny, policjanci apelują, aby rodzice rozmawiali ze swoim dziećmi na temat mogących wystąpić w tym czasie zagrożeń.

Sytuacja epidemiczna związana z Covid-19 sprawiła, że tegoroczne ferie spędzamy w miejscu zamieszkania. Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku uczniowie pozostali w domach, należy bowiem ograniczać zwiększoną mobilność w tym okresie, przez co zmniejszy się ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa.

- asp. sztab. Marcin Kunka KPP Starogard Gdański

Policjanci apelują do rodziców, aby zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoich pociech, szczególnie gdy same pozostają w domu

Rozmawiajmy z dziećmi, wskazując im formy bezpiecznego wypoczynku. Przypominajmy naszym pociechom, aby podczas nieobecności rodziców w domu zawsze zamykały drzwi od wewnątrz i nie otwierały ich żadnej obcej osobie. Przestrzegajmy przed rozmowami z obcymi osobami. Przypominajmy o tym, aby nie przyjmować od nieznajomych żadnych posiłków oraz nie wsiadać do ich samochodów. Warto również przestrzec swoje pociechy, aby nie opowiadały innym o zasobach finansowych i majątku rodziców oraz nie informowały o miejscu zamieszkania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto, funkcjonariusze przypominają, żeby szczególnie zimą zwracać uwagę na to, gdzie wychodzą dzieci

Wytłumaczmy im, że dla ich bezpieczeństwa chcemy znać miejsca, w których bawią się poza domem. Poprośmy ich o to, aby nie rzucali śnieżkami w okna, pieszych czy samochody. Aby bawili się w miejscach bezpiecznych i do tego celu przeznaczonych. Szczególnie należy przestrzec dzieci, aby nie wchodziły na zamarznięte rzeki, stawy czy jeziora, bo nigdy nie ma gwarancji, że płyta lodowa jest wystarczająco gruba na całej powierzchni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Policjanci apelują, by pamiętać o zasadach, które pomogą spędzić bezpiecznie tegoroczne ferie oraz całą zimę

Redakcja / KPP Starogard Gdański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe