Zabójstwo w Nowym Stawie - jest akt oskarżenia

  • 14.01.2021, 11:40
  • Redakcja / POG
Zabójstwo w Nowym Stawie - jest akt oskarżenia fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Prokuratura Rejonowa w Malborku skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie, zarzucając mu podwójne zabójstwo.

Do zdarzenia doszło 27 lipca 2020 roku w Nowym Stawie (powiat malborski), w godzinach wieczornych. Sprawca wówczas sam powiadomił  o zdarzeniu. Przyszedł do sklepu, gdzie zakupił i wypił na miejscu alkohol, a następnie powiedział, że zabił dwie osoby. Obsługa sklepu powiadomiła policję, w związku z czym, w jednym z mieszkań znaleziono zwłoki dwóch kobiet - jak ustalono, siostry oraz konkubiny mężczyzny.

 

Obie kobiety miały rany kłute. U siostry sprawcy biegły stwierdził  jedną ranę klatki piersiowej. Bezpośrednią przyczyną jej śmieci była tamponada serca, spowodowana krwawieniem z przeciętego mięśnia sercowego. Konkubina mężczyzny doznała łącznie 7 ran kłutych, a bezpośrednią przyczyną jej śmierci, był wstrząs krwotoczny.

~ Prokuratura Okręgowa w Gdańsku

 

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie dwóch przestępstw - zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, siostry poprzez uderzenie nożem w klatkę piersiową i konkubiny poprzez kilkukrotne uderzenie nożem w okolice przedniej i tylnej klatki piersiowej. Aktem oskarżenia prokurator zarzucił oskarżonemu również użycie przemocy wobec funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej. Mężczyzna szarpaniem oraz kopaniem chciał ich zmusić do zaniecha czynności służbowej - czyli doprowadzenia go do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Do tych wydarzeń doszło z kolei 26 lipca 2020 roku. Funkcjonariusze zostali wówczas wezwani na interwencję, w związku ze zgłoszoną przez siostrę podejrzanego, awanturą domową.

Ostatecznie oskarżony przyznał się do wszystkich zarzuconych mu przestępstw i aktualnie przebywa w areszcie. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku. 51-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Redakcja / POG

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe