Finał WOŚP 2021! Co będzie się działo w Tczewie i okolicy?

 • 28.01.2021, 15:00
 • Redakcja
Finał WOŚP 2021! Co będzie się działo w Tczewie i okolicy? fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowo odbywa się pod koniec stycznia. Ze względu na epidemię koronawirusa jego przebieg będzie inny niż zwykle. W całej Polsce zabraknie dużych imprez plenerowych, koncertów i licytacji prowadzonych na żywo. Mimo to, na ulicach pojawią się wolontariusze i tradycyjnie będą zbierać pieniądze do puszek. Pieniądze zebrane w tym roku zostaną przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Rok 2020 przyniósł wiele zmian, dlatego także tegoroczny Finał WOŚP będzie inny niż wszystkie. Mimo to Fundacja WOŚP nie zwalnia tempa i zaprasza na… finał z głową! Tym razem Fundacja WOŚP wszystkie zebrane środki przeznaczy na zakup sprzętu z dziedziny laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W tym celu na całym świecie zagrają aż 1362 sztaby! Natomiast już niemal z 36 000 miejsc można wesprzeć działania organizacji.

- www.wosp.org.pl

 

Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych
 • endoskopy giętkie
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnychdróg oddechowych
 • egzoskopy
 • lasery diodowe
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne
 • koblatory do operacji migdałków
 • aparaty USG i RTG
 • kardiomonitory
 • lampy czołowe
 • lampy operacyjne
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego

TCZEW

Na terenie naszego miasta będą działać trzy sztaby: Zespole Szkół Ekonomicznych, Fabryce Sztuk i w Hufcu ZHP. Mówi Maciej Szulce, koordynator sztabu w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Liczne działania odbędą się w galerii handlowej. Jest to możliwe, ponieważ 31 stycznia przypada niedziela handlowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Działania w galerii odbędą się z zachowaniem pełnego rygoru sanitarnego. Z kolei w Fabryce Sztuk będzie działać sztab powiatowy. Mówi Sławomir Kussowski

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ilu wolontariuszy pojawi się na ulicach? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W jakich licytacjach będzie można wziąć udział? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród licytacji są m.in. kawa z prezydentem Tczewa lub 4 godziny pracy Wójta Gminy Tczew. Mówi Krzysztof Augustyniak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie zabrakło także propozycji od naszej redakcji oraz Telewizji Tetka

Swoje działania będzie prowadzić także Hufiec ZHP w Tczewie. Szczegóły poniżej: 


STAROGARD GDAŃSKI

Starogard Gdański od początku gra z Fundacją Jurka Owsiaka - to już 29 lat. W tym roku, akcja po raz 18 odbywa się we współpracy z lokalnym Bankiem Spółdzielczym.

Ten Finał będzie nieco inny od ubiegłych w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, dlatego też sztaby wprowadziły kilka zmian i udogodnień dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego. 31 stycznia 2021 roku będzie można spotkać 200 kwestujących wolontariuszy, posiadających tradycyjne puszki. Kilku z nich otrzyma także terminale płatnicze, dzięki czemu będzie można wesprzeć WOŚP bezgotówkowo. O działaniach, które będą miały miejsce w Starogardzie, mówi Paulina Burczyk, szefowa sztabu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od 15 grudnia, podczas robienia zakupów jest możliwość wsparcia 29. Finału WOŚP poprzez uiszczenie datku do sztabowej puszki stacjonarnej m.in. w :

 • Browar Kociewski (Budka Gastronomiczna) – ul. Skarszewska 5
 • Kawiarnia Słodka Kociewianka – ul. Podgórna 1
 • ZIP KOMPUTER – ul. Kościuszki 55
 • Studio Stylizacji Urody – oś. 60-lecia ONP 1h/1
 • Studio Kosmetyczne „Ania” – ul. Rycerska 5 ( Galeria Szwarc)
 • Sklep Play – ul. Pomorska 7 (Galeria Neptun)
 •  Dzienna Dawka Kawiarnia – ul. Browarowa 1
 • Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim – ul. Kościuszki 17
 • Zochan Barbershop – ul. Płk Stanisława Dąbka 54
 • Sklep Gama nr 54 –  Os. Kopernika 22
 • Sklep Gama nr 10-  ul. Konstytucji 3 maja
 • Sklep Gama nr 7 –  Aleja Wojska Polskiego 17
 • Sklep Gama nr 6 – ul. Kopernika 16
 • Sklep Gama nr 12 –  ul. Skarszewska 7
 • Pracownia Zadurski – ul. Kościuszki 32
 • Piekarnia Kropek – ul. Kościuszki 40
 • Piekarnia Kropek – ul. Traugutta 30
 • Piekarnia Kropek – ul. Pomorska 7
 • Piekarnia Kropek – ul. Skarszewska 4b
 • Piekarnia Kropek – ul. Zblewska 10
 • Piekarnia Waldemar Wąs – ul. Sienkiewicza 2
 • Piekarnia Waldemar Wąs – ul. Kościuszki 50
 • Piekarnia Waldemar Wąs – ul. Lubichowska 14
 •  Piekarnia Waldemar Wąs – ul. Chojnicka 2
 • Piekarnia Waldemar Wąs – ul. Aleja Wojska Polskiego 26
 • Miejski Ośrodek w Skórczu – ul. 27 stycznia 4
 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skórczu – ul. Jana III Sobieskiego 7
 • Urząd Miejski w Skórczu – ul. Główna 40
 • Pressman – ul. Kołłątaja 11
 • JJ. SUSCY UBEZPIECZENIA – ul. Dobrzańskiego 47/1
 • Foto Halina – ul. Jagiełły 18/1
 • Market Materiałów Budowlanych PSB Mrówka w Kwidzynie – Malborska 122
 • Market Materiałów Budowlanych PSB Mrówka w Malborku – Aleja Wojska Polskiego 462
 • Broker Hurtownia Materiałów Budowlanych – Rokocin 2c/1
 • Broker Hurtownia Materiałów Budowlanych – ul. Derdowskiego 4/1
 • Broker – ul. Krzywa 2/1
 • Broker Hurtownia Materiałów Budowlanych – Tczew ul. Solidarności 29
 • Hurtownia Materiałów Budowalnych – Tczew ul. 30 stycznia 44
 • Market Materiałów Budowlanych PSB Mrówka w Złotowie – ul. Wybudowanie pod Łąg 1d

Kolejnym narzędziem do wsparcia 29. Finału WOŚP jest eSkarbonka: eskarbonka.wosp.org.pl/6ek8r9

Eskarbonka pozwala przekazać datek, nie wychodząc z domu.

W Starogardzie Gdańskim tradycją jest także bieg "Policz się z cukrzycą". Tegoroczna, piętnasta edycja, odbędzie się w formie online. Uczestnicy sami decydują o miejscu i trasie biegu. Dystans o minimalnej długości 5 km można pokonać w dowolnej formie - byleby przy użyciu własnych mięśni i z uśmiechem na twarzy. Datki zebrane podczas rejestracji na wydarzenie zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.


OWIDZ

Na wyjątkowe czasy, Grodzisko Owidz przygotowało wyjątkowe pomysły!

Owidz gra w tym roku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i aby umożliwić wrzucenie grosza do puszki, organizuje korowód aut, które przejadą przez wszystkie miejscowości Gminy Starogard Gdański. Plan trasy podajemy poniżej. Do korowodu może dołączyć każdy - wystarczy niebanalnie udekorować swoje auto, zabawnie się przebrać i przyjechać w niedzielę do Owidza, skąd samochody startują. Będzie głośno, będzie radośnie i kolorowo! Będzie się działo!


MORZESZCZYN


GNIEW 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już niemal 3 dekady! W tym roku Gmina Gniew dołącza do niej z jeszcze większym zaangażowaniem. Bo nie ma dla Nas rzeczy niemożliwych! Wielki finał w Gniewie już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia!

Wszystkich mieszkańców gorąco zachęcamy do wspierania tej wspaniałej zbiórki. Podczas 29. Finału WOŚP zbieramy fundusze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jak co roku czeka nas moc atrakcji związanych z finałem WOŚP. A to wszystko dzięki zaangażowaniu naszych mieszkańców!

W gniewskim szatbie zarejestrowano 30 wolontariuszy, którzy w niedzielę wyruszą na ulice Gniewu. W godzinach 7:00 -11:30 pojawią się również na terenie całej gminy Gniew. Będzie to możliwe dzięki współpracy z OSK "Sukces" Monika Pomierska z Gniewu. Kwesta trwać będzie do godziny 20:00.

29. Finał WOŚP uświetni lokalny zespół Chałturrrrka, który już w marcu obchodzi dziesięciolecie istnienia.  "Miasteczko Gniew" i inne hity specjalnie na żywo w wersji ONLINE pojawią się w dzień finału na fanpageu'u Gniewska TV o godzinie 17:00! 

Podczas koncertu organizatorzy zachecać będą do wpłat na eSkarbonkę Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie, z której pieniądze trafią prosto do Fundacji WOŚP. Oprócz wpłat do eSkarbonki  zapraszamy również do wzięcia udziału w licytacjach. Przedmioty z gminy Gniew znajdziecie na koncie sztabu #164 Powiatu Tczewskiego. 

Chcesz, aby Twoje przedmioty również trafiły na licytacje WOŚP? Skontaktuj się z organizatorem akcji w Gniewie pod numerem telefonu 507 125 558.

Przedmioty na aukcje przekazali:

 • Fashion by Ann - Butik - sweter   
 • Królewski styl - spinki męskie do mankietów
 • Snake Outlet
 • Morgan z Gniewu Ragrom - bransoletka
 • NADA Justyna Poleszak - torebka
 • NADA Justyna Poleszak - biżuteria
 • Kwiaciarnia AGAWA - bon upominkowy
 • Chałturrrrka - płyta
 • Stoisko obuwnicze Anna Rynas - kapcie
 • Zakład Jubilerski Mieczysław Nagel

W Gniewie do wsparcia WOŚP zachęca sztab przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w tym mieście. O szczegółach mówi Szymon Jabłoński: 

loadingŁaduję odtwarzacz...


PELPLIN

 

Przed nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku hasłem przewodnim zbiórki jest - Finał z głową. Tym razem Orkiestra skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia.

Tegoroczną organizacją zbiorki na terenie Gminy Pelplin zajmie się Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie wspólnie z Stowarzyszeniem Dziedzictwo Historyczne Pomorza. Na terenie naszej gminy kwestować będzie aż 23 wolontariuszy!

Ze względów epidemiologicznych nie będzie w tym roku imprezy w Miejskim Ośrodku Kultury, ale nie oznacza to, że nie będzie licytacji. Wszystkich, którzy chcieliby przekazać na rzecz WOŚP przedmioty do licytacji, prosimy o kontakt z biurem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie tel. 789 240 990 lub bezpośrednio z pracownikiem MOK Wiesławem Świtałą. Przekazane przedmioty zostaną wystawione na licytacji na portalu sprzedażowym Allegro. Już niedługo podamy linki do aukcji.

 


PRUSZCZ GDAŃSKI

W naszym mieście sztab WOŚP znajduje się przy ul. Niemcewicza 1, szefem sztabu jest Andrzej Ślusarczyk, kontakt: [email protected], +48 602 783 626.

W ramach inicjatyw podejmowanych przez sztab znajdziemy m.in. bieg WOŚP chętnych zapraszamy do zapisów TUTAJ

Darowiznę można wrzucić do eSkarbonki oraz do Skarbonki stacjonarnej, którą znaleźć można w wielu punktach (sklepach, zakładach usługowych) w mieście Pruszcz Gdański, w tym w:

 • Salonik Prasowy przy ul. Cichej 1 w Pruszczu Gdańskim.
 • Fabryka Urody usługi fryzjerskie przy ul. Wacława Rzewuskiego 1 w Pruszczu Gdańskim.
 • Butik Modna Przystań przy ul. Wacława Rzewuskiego 1 w Pruszczu Gdańskim.
 • Salonik Prasowy przy ul. Chopina 10A w Pruszczu Gdańskim.
 • Sklep Komputerowy Transbit przy ul. Nowowiejskiego 24 w Pruszczu Gdańskim.
 • Sklep Wielobranżowy ART-SPAW przy ul. Grunwaldzkiej 93B w Pruszczu Gdańskim.
 • Salon Komputerowo Telewizyjny TB KOMPUTER przy ul. KOSSAKA 25 w Pruszczu Gdańskim.
 • Sklep Elektroniczny LECHTRONIK przy ul. KOSSAKA 1 w Pruszczu Gdańskim.
 • Stacja paliw AVIA przy ul. Serwisowej 4 w Wojanowie.
 • Przedszkole Słoneczna Kraina w Łęgowie przy ul. Nowej 7.
 • Salon ŚWIAT PRASY w Straszynie przy ul. Kraszewskiego 1.
 • Sklepy ze zdrową żywnością EKO STACJA przy ul. Polskich Kolejarzy 13 i Podkomorzego 58 w Pruszczu Gdańskim.
 • Giełda PRUSZCZ GDAŃSKI w Roszkowie przy ul. Warszawskiej 1.
 • Biuro Ośrodka Szkolenia Kierowców ARTOM w Gdańsku przy Trakcie Św. Wojciecha 18A.
 • Gabinet Kosmetyczny K & G Katarzyna Didenkow w Gdańsku przy ul. Emilii Hoene 12.
 • Laboratorium DIAGNOSTYKA przy ul. Cichej w Pruszczu Gdańskim.
 • Związek Nauczycielstwa Polskiego - Oddział w Pruszczu Gdańskim.
 • SYNEA MEDICAL DAY SPA przy ul. Witosa 12 w Pruszczu Gdańskim.
 • Przedszkole "Nad Rzeczką" w Pruszczu Gdańskim przy ul. Podkomorzego 20.
 • Zakład Fryzjerski w Pruszczu Gdańskim przy ul. Polskich Kolejarzy 15.
 • Studio Tattoo - salon tatuażu i piercingu w Pruszczu Gdańskim przy ul. Polskich Kolejarzy 14.
 • Przedszkole im. Janusza Korczaka w Pruszczu Gdańskim przy ul. Żwirki i Wigury 8. 

 

Link do licytacji!


 

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jimmy7yhfffff
jimmy7yhfffff 31.01.2022, 05:06
https://www.tcz.pl/index.php?p…

Pozostałe