Tczew: Prezydent o sytuacji pandemicznej, inwestycjach i uroczystej sesji [ROZMOWA]

  • 19.01.2021, 11:28
  • Redakcja / TV Tetka
Tczew: Prezydent o sytuacji pandemicznej, inwestycjach i uroczystej sesji… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Początek roku 2021 przyniósł informacje o wielu inwestycjach na terenie Tczewa. Niestety pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a to z kolei utrudnia organizację wielu wydarzeń. O tym wszystkim, w programie "Pytania do prezydenta" opowiedział Mirosław Pobłocki.

SESJA 30 STYCZNIA

Każdego roku, mieszkańcy mogli brać udział w obchodach Dnia Tczewa. Miasto organizowało w tym dniu uroczystą sesję, jednak tym razem Ratusz podjął kroki zmierzające do przesunięcia uroczystości. O szczegółach mówi Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wręczenie nagrody Tczewianina Roku również zostało przełożone. Wstępnie uroczysta sesja planowana jest na maj lub czerwiec.


SZCZEPIENIA

W ubiegłym tygodniu producent szczepionek przeciwko COVID-19 poinformował, że zmniejszy liczbę dostaw do Unii Europejskiej. Ograniczenie ma związek ze zmianami w procesie produkcyjnym. Po nich zapowiada jest możliwość zwiększenia produkcji o 1/3. Jak zapowiedział szef kancelarii prezesa rady ministrów Michał Dworczyk, szczepienia dla seniorów 70+ rozpoczną się zgodnie z planem, czyli 25 stycznia. Do kwestii szczepień odniósł się też prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Deklarowałem, że jeśli przyjdzie moja kolej, to chętnie się zaszczepię. Uważam, że jest to obywatelski obowiązek każdego. Jeśli bowiem większość z nas się zaszczepi, to jest większa szansa na to, że uda nam się powstrzymać pandemię.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 


INWESTYCJE

Trwa przebudowa stadionu lekkoatletycznego, znajdującego się na ulicy Bałdowskiej w Tczewie - miasto przeznaczyło na ten cel 3 mln zł. Rozstrzygnięto już przetarg na dokończenie prac, związanych z obiektem. Wygrała go firma Gardenia, która zaoferowała kwotę 2 mln 400 tys. zł. Za tę kwotę zostaną wykonane trybuny na 500 osób, utwardzony teren pod parking, zaaranżowane zaplecze sanitarne oraz oświetlenie.

 

Było 5 ofert, z których jedna została odrzucona. Była to firma, która zgłosiła najniższą cenę i nie dostarczyła wyjaśnień, dotyczących rażąco niskiej kwoty. W związku z tym, według przepisów prawa musieliśmy tę ofertę odrzucić.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Na przebudowę czeka również hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1. Miasto nie uzyskało jeszcze pozwolenia na budowę, jednak liczy na pozytywną decyzję starostwa. Cała inwestycja wyniesie ponad 14 mln zł.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Chcę przypomnieć, że złożyliśmy wniosek do trzeciego etapu wsparcia covidowego. Między innymi właśnie na przebudowę tego zaplecza SP1 - wnioskowano kwota to 7,5 mln zł.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Na początku lutego jest również planowany cykl spotkań z klubami radnych, w sprawie przebudowy basenu tczewskiego. Już w przyszłym miesiącu miałby on skutkować pojawieniem się uchwały o utworzeniu spółki celowej. Inwestycja opiewa na kwotę niemal 30 mln zł, więc Urząd Miasta zlecił obsługę formalną projektu firmie consultingowej z Poznania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace dotyczące tczewskiego basenu rozpoczną się dopiero po uzgodnieniu planów formalnych i uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń.


Cały program "Pytania do prezydenta" można obejrzeć na antenie telewizji Tetka.

Redakcja / TV Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe