Gmina Gniew: Komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego w miejscowości Szprudowo

  • 21.01.2021, 08:47
  • Redakcja / KPP Tczew
Gmina Gniew: Komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego w… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi spotkali się w miejscowości Szprudowo w miejscu, gdzie 15 stycznia doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły dwie osoby podróżujące renault. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi krajowej nr 91.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową. O szczegółach mówi asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

W miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do takiego zdarzenia doszło 15 stycznia br. na drodze krajowej nr 91 w pobliżu miejscowości Szprudowo. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym czołowo zderzyły się dwa samochody. 

Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 21-letni kierowca mercedesa sprintera jadąc w kierunku Torunia, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault. Niestety wskutek tego wypadku dwie osoby podróżujące renault poniosły śmierć.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O wypadku pisaliśmy TUTAJ

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe