Samorządowcy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Niektórzy na aukcje wystawili czas pracy, można też wylicytować spotkanie przy kawie

  • 22.01.2021, 09:49 (aktualizacja 22.01.2021, 21:28)
  • Redakcja
Samorządowcy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Niektórzy… fot. portal allegro.pl / zbiórki WOŚP

Podziel się:

Oceń:

31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Finał z Głową”, którego celem jest zebranie środków na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W tym roku wiele zbiórek organizowanych jest w formie online. Jak co roku, można też wziąć udział w licytacjach. Samorządowcy z Kociewia oferują swój czas i towarzystwo tym, którzy zdecydują się przekazać najwięcej pieniędzy na zbiórkę.

W tym roku, mimo epidemii, już po raz 29. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele zbiórek organizowanych jest w formie online. Jak co roku, w internecie można znaleźć również aukcje, których przedmiotem jest czas, usługi albo towarzystwo lokalnych samorządowców. W ten sposób do akcji charytatywnej przyłączyli się m.in. prezydent Starogardu Gdańskiego, wójt gminy Tczew i prezydent Tczewa.


Jak czytamy na facebookowym profilu gminy Tczew, wójt Krzysztof Augustyniak wystawił na aukcję 4 godziny swojego czasu pracy. Chętni do tego, aby "zatrudnić" Wójta w dowolny sposób, mają czas do końca stycznia. Link do zbiórki.


Podobną ofertę przedstawił prezydent Starogardu Gdańskiego, Janusz Stankowiak. Pracę prezydenta licytować można do 1 lutego. Jak przypomina portal starogard.pl, w poprzednich latach Janusz Stankowiak pracował w ramach WOŚP w składzie opału, roznosił gazety, pakował upominki, sprzedawał hamburgery, okna oraz materiały budowlane. W sumie w taki sposób na konto fundacji przekazać udało się już ponad 23 tys. zł.

Link do tegorocznej zbiórki.


Z kolei prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki wystawił na aukcję możliwość spotkania z nim przy kawie. Jak czytamy w opisie zbiórki:

 

W trakcie spotkania możliwe są poważne rozmowy o mieście, pogaduchy o pogodzie czy delektowanie się smakiem kawy w całkowitej ciszy w doborowym towarzystwie. 

 

Zwycięzca będzie mógł skorzystać z zaproszenia na kawę do końca roku. Link do zbiórki.


Po zakończeniu wszystkich zbiórek okaże się, w którym przypadku darczyńcy najwyżej wycenili czas lokalnego włodarza. Trzeba jednak podkreślić, że wszystkie zebrane środki trafią na ten sam szczytny cel, jakim jest pomoc w leczeniu.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe