Tomasz Organek: "Kryzysy psychiczne dotyczą wszystkich nas" [ROZMOWA]

  • 22.01.2021, 12:01
  • Aleksandra Hotowy
Tomasz Organek: "Kryzysy psychiczne dotyczą wszystkich nas" [ROZMOWA] fot. YouTube / Mystic Production TV

Podziel się:

Oceń:

W "Psychologicznej Audycji Nienazwanej" rozmawialiśmy z muzykiem, Tomaszem Organkiem o jego zaangażowaniu w akcję promującą pomoc osobom w kryzysach psychicznych.

Nowy utwór oraz teledysk Organka promują działania Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego oraz Fundacji Człowiek, dotyczące bezpłatnej pomocy terapeutycznej dla osób w kryzysie psychicznym, w tym poszkodowanym w wyniku obecnej epidemii COVID-19.

 

Ten numer skomponowałem już w lutym zeszłego roku i przyszło mi do głowy takie połączenie "tańcz-walcz o siebie".

- Tomasz Organek

 

Jednocześnie, singiel "Walcz" to drugi utwór, który promuje trzecią studyjną płytę zespołu. Pierwszym utworem promocyjnym było "Pogo". Nowa płyta pojawi się wiosną, a większość znajdujących się na niej utworów powstała w ciągu ostatniego roku. Z Tomaszem Organkiem rozmawialiśmy o inspiracjach, kryzysach psychicznych, a także o planach koncertowych i muzycznych na 2021 roku. Była to także rozmowa o nadziejach na ten rok. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy! 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zacząłem się tym tematem głębiej interesować. Taniec terapeutyczny jest znany nie od dziś. Taniec jako terapia. Więc pomyślałem sobie, że taniej jako metafora walki o siebie to będzie dobry temat na piosenkę [...] Zwykłe pójście do sklepu i kontakt z kasjerką jest wydarzeniem. I my naprawdę potrzebujemy kontaktu z drugim człowiekiem, socjalizacji bo jesteśmy zwierzęciem stadnym.

- Tomasz Organek

 

 

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe