Wyjątkowe odznaczenie dla tczewskiego policjanta

  • 24.01.2021, 15:26
  • Redakcja / KPP Tczew
Wyjątkowe odznaczenie dla tczewskiego policjanta fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Sierżant sztabowy Marek Tafliński z tczewskiej komendy otrzymał tytuł „Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego dla Zdrowia Narodu".

Pracujący na co dzień w referacie patrolowym Komendy Powiatowej Policji w Tczewie sierżant sztabowy Marek Tafiliński został uhonorowany państwowym odznaczeniem za swoją działalność na rzecz ratowania ludzkiego życia. Policjant otrzymał tytuł Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego dla Zdrowia Narodu". Jest to odznaka nadawana od 2005 roku w uznaniu za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Marek Tefilińśki, tczewski policjant dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał już ponad 30 litrów krwi. 

 

Policjant otrzymał odznaczenie 21 stycznia na terenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tczewie. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

- KPP Tczew

 

Marek Tafliński od 12 lat służy w policji. Swoją pracę w służbach mundurowych rozpoczął w Gdańsku. Później przeniósł się do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, gdzie od ośmiu lat służy w referacie patrolowym. Obecnie pracuje na stanowisku referenta Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa, od 14 lat daje innym jeszcze coś. To, co najcenniejszego może dać człowiek drugiemu człowiekowi, cząstkę siebie, własną krew. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już ponad 30 litrów. Jak sam twierdzi krew to najcenniejszy dar życia i choć wie, że większego odznaczenia dostać już nie można, to jeśli tylko zdrowie pozwali, to dalej będzie oddawał ten drogocenny płyn. 

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe