Szef pomorskiego sanepidu, Tomasz Augustyniak odwołany ze stanowiska [PILNE]

  • 25.01.2021, 14:08
  • Redakcja
Szef pomorskiego sanepidu, Tomasz Augustyniak odwołany ze stanowiska [PILNE] fot. Tomasz Augustyniak (FB) autorka zdjęcia: Agata Jabłońska

Podziel się:

Oceń:

Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu został odwołany ze swojej funkcji. Poinformował o tym na profilu społecznościowym 25 stycznia. Wciąż nie są znane powody tej decyzji.

Przypomnijmy, że kilka dni po tym, jak wniosek o odwołanie Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego trafił do wojewody Dariusza Drelicha, sprzeciw wobec tej decyzji wyrazili samorządowcy: prezydenci Trójmiasta, marszałek Mieczysław Struk i starostowie z województwa pomorskiego. W obronie dyrektora, pomorscy samorządowcy wystosowali list do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Nie wpłynęło to jednak decyzję. 

 

W dniu dzisiejszym otrzymałem odwołanie ze stanowiska Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Dziękuję moim współpracownikom z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych z terenu woj. pomorskiego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku za 14 lat wspólnej pracy, a szczególnie za ostanie pięć i pół roku kiedy miałem zaszczyt Wami kierować. Dziękuję za nasze wspólne sukcesy ale także porażki i niepowodzenia, z których zawsze potrafiliśmy wyciągać wnioski i doskonalić naszą organizację.
Dziękuję Wam bardzo  i trzymam za Was oraz za Inspekcję mocno kciuki 

Dziękuję moim wszystkim przełożonym oraz wszystkim wspomagającym nas w tej drodze osobom i instytucjom. Wiele, szczególnie w ostatnim czasie, nie udałoby się gdyby nie szeroka instytucjonalna współpraca, która jest już specjalnością Pomorza.

Dziękuję także szczególnie przedstawicielom mediów, za zawsze obiektywne i rzetelne przekazy opisujące meandry naszej inspekcyjnej pracy.

To był dobry czas i niepowtarzalne doświadczenie.

- Tomasz Augustyniak

 

 

fot. Tomasz Augustyniak (FB)

 

Augustyniak był pomorskim państwowym wojewódzkim inspektorem sanitarnym od 2015 roku. Funkcję dyrektora pomorskiego sanepidu pełnił drugą kadencję. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe