Tczew: Planowane zwolnienie niektórych przedsiębiorców z podatku od nieruchomości [AKTUALIZACJA]

  • 26.01.2021, 14:07
  • Redakcja
Tczew: Planowane zwolnienie niektórych przedsiębiorców z podatku od nieruchomości… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 28 stycznia Rada Miejska w Tczewie podjęła uchwałę, mającą pomóc przedsiębiorcom dotkniętym ekonomicznymi skutkami pandemii.

CZWARTEK 28 STYCZNIA

Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie zwolnienia przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek pandemii z podatku od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Mówi rzecznik Urzędu Miejskiego Małgorzata Mykowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgodnie z zapowiedziami, zwolnienie dotyczy pierwszego kwartału 2021 roku. Ta forma wsparcia skierowana jest w szczególności do branży hotelarskiej, fitness i gastronomii. Formularze dostępne są na stronie wrotatczewa.pl


WTOREK 26 STYCZNIA

W najbliższy czwartek, 28 stycznia, Rada Miejska w Tczewie, będzie obradować m.in. w sprawie uchwały dotyczącej zwolnienia z podatku od nieruchomości, gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, przez wskazane grupy przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z pandemią. Mówi Małgorzata Mykowska rzecznik Urzędu Miasta:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się 28 stycznia w wersji online, więc wszyscy zainteresowani będą mogli ją śledzić na żywo. Do porządku obrad ma zostać włączona uchwała związana z pandemią. Chodzi o zwolnienie z podatku od nieruchomości gruntów i budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zwolnienie dotyczyłoby stycznia, lutego i marca. Warunkiem uzyskania zwolnienia byłoby złożenie przez podatnika wymaganych dokumentów. Będzie można je znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej po przyjęciu uchwały.

~ Małgorzata Mykowska, UM Tczew

 

Warunkiem uzyskania zwolnienia z podatku od nieruchomości jest złożenie przez podatnika:

  • informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych lub deklaracji na podatek od nieruchomości na rok 2021,
  • formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc publiczną związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały,
  • oświadczenia podatnika, stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały.

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego i wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2021 r. 
 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe