"Świąteczne Uwielbienie" to okazja do wysłuchania kolęd, dołożenia cegiełki na renowację organów i uczczenie Dnia Tczewa [KONCERT W KOŚCIELE FARNYM]

  • 29.01.2021, 12:00
  • Redakcja
"Świąteczne Uwielbienie" to okazja do wysłuchania kolęd, dołożenia cegiełki… fot. archiwum TeTka / Krzysztof Dargiewicz

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę 31 stycznia o godzinie 19:00 trójmiejski chór "No Saints" wystąpi w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie. Koncert to nie tylko modlitwa i słuchanie kolęd, ale również okazja do zebrania środków na renowację organów w tczewskiej świątyni.

W niedzielę, 31 stycznia w kościele farnym w Tczewie, odbędzie się “Świąteczne Uwielbienie”. O szczegółach wydarzenia, mówi organizator wydarzenia, organista Mateusz Kotwica:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Będziemy chcieli tym akcentem zakończyć czas Bożego Narodzenia, oficjalnie pożegnać czas śpiewania kolęd. Jest to także forma, którą chcemy uczcić Dzień Tczewa,  Święto Tczewa które ma miejsce 30 stycznia. Świąteczne Uwielbienie będzie miało formę koncertu ale będzie to przede wszystkim nasza wspólna modlitwa. Poprowadzi je znakomity chór z Gdańska "No Saints", który przygotował na tę okoliczność nieoczywiste aranżacje kolęd, a oprócz nich  usłyszeć będzie można utwory z autorskiego, bożonarodzeniowego krążka chóru zatytułowanego "Ten jeden dzień".

- Mateusz Kotwica

 

W kościele farnym może przebywać do 80 osób z zachowaniem dystansu i obowiązkiem zakrywania ust i nosa. Niedzielne wydarzenie w tczewskiej farze rozpocznie się po wieczornej nszy świętej o godzinie 19:00. Zostanie też nagrane i udostępnione jako cegiełka na renowację organów w kościele.

Fragmenty znajdą się też w serwisie Youtube.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe