Muzea ponownie otwarte. Które miejsca na Pomorzu można już odwiedzać?

  • 01.02.2021, 12:37
  • Redakcja
Muzea ponownie otwarte. Które miejsca na Pomorzu można już odwiedzać? fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Od 1 lutego muzea i galerie sztuki mogą wznowić swoją działalność. Według wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, instytucje będą działać w rygorze sanitarnym.

Na każdą osobę musi być przeznaczonych 15 m2, dodatkowo instytucja powinna zapewnić odwiedzającym środki ochrony osobistej, uelastycznić godziny otwarcia oraz ograniczyć liczebność grup zorganizowanych. 

TRÓJMIASTO

W wtorek, 2 lutego otworzą się trzy oddziały Gdańskiej Galerii Miejskiej. Także od tego dnia otwarte zostaną dwa gdyńskie muzea (Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej). We wszystkich muzeach organizujących zajęcia edukacyjne, działania te odbywać się będą przy pomocy platform edukacyjnych online. W Sopocie od wtorku będzie można ponownie odwiedzać Państwową Galerię Sztuki. Na otwarcie Muzeum Gdańska będzie trzeba poczekać do czwartku. 

TCZEW

Także tczewska Fabryka Sztuk zaprasza do odwiedzania. 

Godziny otwarcia:

pon.-pt. godz. 8.00-18.00
soboty, niedziele i święta 10.00-16.00

Ostatnie wejście 45 minut przed zamknięciem.

Przerwy na dezynfekcję: 12.00-12.15, 14.00-14.15, 16.00-16.15

Zasady zwiedzania:

  • dezynfekcja rąk,
  • obowiązek zasłaniania nosa i ust,
  • limit zwiedzających,
  • odstęp między zwiedzającymi 1,5 m.

 

NARODOWE MUZEUM MORSKIE

13 lutego otwarte zostaną oddziały Narodowego Muzeum Morskiego: Spichlerze na Ołowiance i Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku, tczewskie Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków, Muzeum Rybołówstwa w Helu oraz Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, udostępniony do zwiedzania będzie również gdyński "Dar Pomorza". Natomiast Żuraw i statek-muzeum "Sołdek" pozostaną zamknięte, ze względu na prowadzone prace remontowe.

 

Za nami jeden z najtrudniejszych okresów w historii nie tylko naszego Muzeum, ale instytucji kultury w ogóle. Brak możliwości udostępniania wystaw zwiedzającym, odłożone w czasie wernisaże i wydarzenia, konieczność całkowitego przeniesienia działalności edukacyjnej do sieci – to była nasza dotychczasowa rzeczywistość. Jednak wraz z nadejściem lutego doczekaliśmy się częściowego poluzowania ograniczeń. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku powraca do prawie normalnego funkcjonowania, i ma z tej okazji niespodziankę dla swoich gości.

 

Bezpieczeństwo pracowników i odwiedzających jest dla nas priorytetem, dlatego zwiedzanie będzie możliwe pod warunkiem zachowania wszelkich wymaganych procedur sanitarnych. W celu zapewnienia jak najbezpieczniejszych warunków zwiedzania, Ośrodek Kultury Morskiej został wyposażony w system jonizacji, który, oczyszczając powietrze z drobnoustrojów, minimalizuje ryzyko zakażenia. Zwiedzający natomiast będą zobowiązani do zachowania dystansu, noszenia maseczek zakrywających usta i nos, a także do dezynfekcji rąk i bezdotykowego pomiaru temperatury przy wejściu. Szczegółowe informacje na temat procedur bezpieczeństwa  znajdą się w Regulaminie dostępnym na stronie NMM. 

- Narodowe Muzeum Morskie

 


Tydzień temu podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że funkcjonowanie hoteli, restauracji i branży fitness nie ulegnie zmianie w najbliższych tygodniach. Natomiast od 1 lutego otwarte zostaną nie tylko muzea i galerie sztuki ale także galerie handlowe (pod warunkiem zachowania rygoru sanitarnego). Nie będą obowiązywać godziny dla seniorów. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beata Stawarska
Beata Stawarska 02.02.2021, 18:53
zapraszamy do Muzeum Zamkowego w Malborku, które czynne jest codziennie w godz. 9.00 - 16.00. Od wtorku do niedzieli zapraszamy na nową trasę w ramach której można zwiedzić tereny zamkowe, kilka pomieszczeń na Zamku Wysokim wraz z piękną wystawą Bilde von Prage.W poniedziałki zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Trasą zieloną.

Pozostałe