Tczewskie CKiS z dofinansowaniem od Narodowego Centrum Kultury

  • 02.02.2021, 10:34
  • Redakcja / NCK
Tczewskie CKiS z dofinansowaniem od Narodowego Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

Podziel się:

Oceń:

Rozstrzygnięto nabór do programu "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021". Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie otrzyma dofinansowanie na specjalną inicjatywę.

Nasz program zakłada powołanie do życia Centrum Inicjatyw Twórczych. Jest to przedsięwzięcie skierowane do mieszkańców Tczewa, zainteresowanych rozwojem kulturalno-społecznym w mieście: ludzi aktywnych, wolontariuszy, animatorów, organizacji pozarządowych oraz nieformalnych grup, nieposiadających przestrzeni do kreatywnego działania, a także tych, którzy dotąd nie mieli okazji uczestniczyć w kulturze. Celem zadania jest aktywizacja społeczności lokalnych i stworzenie warunków do rozwoju potencjału twórczego tkwiącego w mieszkańcach w każdym wieku.

- CKiS 

 

Tczewskie Centrum Kultury i Sztuki otrzymało dofinansowanie w ramach programu "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021". To 8 000 zł, które zostanie przeznaczone na Centrum Inicjatyw Twórczych. Ogółem, w programie wyłoniono 50 beneficjentów z grona samorządowych instytucji kultury, których projekty zostały ocenione najlepiej. W tym roku łączne wsparcie, które otrzymają od Narodowego Centrum Kultury w ramach tego programu, wyniesie 1,5 mln zł. W procesie naboru do NCK wpłynęły 232 wnioski.

 

W związku z ogromną liczbą złożonych aplikacji, znacznie przewyższającą nabory z lat poprzednich, jak również wysokim poziomem prezentowanych projektów, dla realizacji założeń programu, przewidujących (adekwatnie do budżetu programu) przekazanie dotacji grupie 50 beneficjentów, podwyższony został próg punktowy umożliwiający dofinansowanie projektów. Zgodnie z par. 9 ust. 16 Regulaminu dotacje otrzymały wnioski, które uzyskały minimum 79,75 punktów.

~ Narodowe Centrum Kultury

 

Lista wszystkich pozytywnie rozpatrzonych wniosków dostępna jest na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Redakcja / NCK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe